Wydarzenia Wadowice

Mucharz: Wyborów nie było

W Mucharzu obrady Rady Gminy prowadzi wiceprzewodnicząca Marta Czechowicz. Fot. Bogdan Szpila

Rada Gminy w Mucharzu od blisko dwóch miesięcy nie ma przewodniczącego. Wybór nowego szefa rady odwołano w ostatniej chwili.

Po rezygnacji Mirosława Wójcika z funkcji przewodniczącego Rady Gminy w Mucharzu oraz z funkcji radnego (29 września), wszystkimi sprawami rady zajmuje się wiceprzewodnicząca Marta Czechowicz. Na dzisiejszej sesji, 24 listopada planowano wybrać nowego przewodniczącego (punkt 7 obrad). Tymczasem początkiem sesji radny Maciej Szeląg zaproponował wykreślić ten punkt z porządku obrad, nie uzasadniając swojego wniosku. Projekt radnego Szeląga w głosowaniu poparło 9 radnych, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. W efekcie wiceprzewodniczącej Czechowicz nie pozostało nic innego, jak wykreślić wybór przewodniczącego z porządku obrad.

– Nie sposób zrozumieć działania naszych samorządowców – pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Skawiec bezradnie rozkłada ręce. – Nieoficjalnie wiem, że jeden z radnych był gotów zgodzić się objąć funkcje. Lecz zamiast zgłosić  kandydaturę i poddać ją pod głosowanie, radni nie dopuścili do wyborów. Przecież gdyby kandydat nie odpowiadał  większości, to by nie został przewodniczącym. A może kandydatów byłoby dwóch? Zamiast rozwiązać problem, radni jeszcze bardziej go zagmatwali. Oglądając w Internecie dzisiejszą sesję, miałem wrażenie, że jestem świadkiem nieudanego wyboru przewodniczącego klasy 2 w szkole podstawowej – dodał skawczanin.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

To co się dzieje w W Mucharzu to są jaja ,Targosz I ,Szeląg któryś z nich chce być przewodniczącym ale boją się startować

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Szeląg przecież zainicjował aby nie głosować w sprawie wyboru przewodniczącego to jak chce nim być?. Musi być mowa o poważnych kandydaturach czy dziś czy po wyborach uzupełniających, tergo się nie uniknie. Namieszali radni, trzeba piwo wypić we własnym gronie a może i powinna się włączyć pani wójt w te “jaja”.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Może chcą żeby ich prosić ,błagać by podjęli ta funkcję a jak nie wyjdzie to przecież on nie chciał ale Radni prosili “Cyrk”

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Po co wybierać przewodniczącego jak w Radzie jest powołany zastępca i jest pojęcie p.o. A wybory tuż tuż bo w styczniu i radnym zapewne wydaje się, że będzie wybrany przewodniczący. Przyjść na sesję, uprościć przebieg aby sesja była jak najkrótsza to dobre działanie dla radnych, jak widać cieszące się zrozumieniem inicjatora. Widać, że miał rację dotychczasowy przewodniczący wycofując się z aktywności.
Przewodniczący a w tym przypadku wiceprzewodnicząca stojąc na czele rady ma za zadanie nie tylko wykreślać (głupią) propozycję z poparciem z porządku obrad ale może też wpływać jakie propozycje są poddawane pod głosowania.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

A ta Pani jest bardzo ładna 🙂