Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

“Musica Sacra” znów w Skoczowie. Będą wspominać pobyt Jana Pawła II na Podbeskidziu

Czas na XXVI Panoramę Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” w Skoczowie. Wydarzenie upamiętnia pobyt Jana Pawła II na Podbeskidziu w 1995 roku. Zaplanowano je na dni 19-22 maja. Ciekawych inicjatyw nie braknie.

Na początek, 19 maja o 17.00, otwarta zostanie w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie wystawa malarstwa „W przestrzeniach twórczości” Grzegorza Dostatniego. Festiwalowi towarzyszyć będzie także ekspozycja dokumentująca 25 lat tego przedsięwzięcia.

20 maja o 19.00 w kościele NMP Królowej Korony Polskiej w Pogórzu przyjdzie czas na inauguracyjny koncert „Perła miłości”, w którym wystąpią Zbigniew Stryj – słowo (na zdjęciu poniżej), ks. Paweł Sobierajski – tenor, Roman Widaszek – klarnet, Julian Gembalski – organy.

Fot. Zbigniew Stryj / Facebook

21 maja o 19.00 przenieść się będzie można do kościoła ewangelickiego Św. Trójcy na koncert przyjaciół z Ukrainy, „Wiara, nadzieja, miłość”, podczas którego na akordeonie zagra Bohdan Kozhushko. 22 maja o 10.00 ze wzgórza Kaplicówki popłynie w miasto pieśń „Barka”, a wykonają ją na trąbkach Czesław i Tomasz Greniowie. Tego dnia o 19.00 zaplanowano też koncert w kościele katolickim św. Ap. Piotra i Pawła. Będzie to koncert finałowy, zatytułowany „W muzycznym ogrodzie”, a usłyszymy orkiestrę „Camerata Impuls” z flecistką Grażyną Jurszy, pod dyrekcją Małgorzaty Kaniowskiej.

W tym roku „Musica Sacra” ma także filmowe oblicze. 21 i 22 maja o 14.30 w Teatrze Elektrycznym odbędą się projekcje filmów „Z miłości do Joey” oraz „Nędzarz i madame”.

google_news