Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

Muzyczni akrobaci w Cieszynie. To będzie show!

Fot. mat. pras. / The ThreeX

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” zaprasza do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na koncert zespołu „The ThreeX”. 26 kwietnia o 18.00 artyści wystąpią w programie „Muzyczni akrobaci”.

Zespół tworzą wirtuozi skrzypiec i fortepianu, laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, którzy współpracują z największymi nazwiskami w branży muzycznej. Szeroki zakres wykonywanych stylów, od muzyki klasycznej po muzykę rozrywkową, niesztampowe rozwiązania aranżacyjne – to cechy charakterystyczne tria, które w połączeniu z pomysłowością i wszechstronnymi talentami muzyków, również kabaretowymi, stanowią o jego wyjątkowości. Perfekcja wykonawcza i entuzjazm, jakie towarzyszą ich grze oraz umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością, gwarantują dawkę dobrego humoru wszystkim odbiorcom bez względu na wiek!

– Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm, jaki muzycy prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują „The ThreeX” w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competition & Festa w Japonii oraz występy na całym świecie. Od kilku lat artyści mieszkają i koncertują w Bielsku-Białej. Zespół „The ThreeX” to również dyrektorzy artystyczni Bielskiej Orkiestry Cavatina – mówi Olga Białoń, prezes zarządu Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” w Cieszynie. W skład zespołu wchodzą: Krzysztof Kokoszewski – skrzypce, Jacek Stolarczyk – skrzypce, Jacek Obstarczyk – fortepian.

„The ThreeX” zabierze słuchaczy w Cieszynie do świata muzyki klasycznej w niespotykanej i fascynującej formie. Będą to m.in. „Sonata księżycowa” Beethovena połączona z Metallicą i Morricone, „Lot trzmiela” w fuzji z „Tangiem Piazzolli”, a w końcu żonglerka smyczkami i muzyka Smetany. Muzycy nazywani są “muzycznymi akrobatami”, gdyż z lekkością żonglują nie tylko smyczkami, ale również stylami muzycznymi, rozbawiając publiczność podczas koncertów w elegancki sposób.

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń Blisko Ciebie”, które m.in. zajmuje się działalnością kulturalno-oświatową oraz ochroną zdrowia zaprasza do udziału w koncercie całe rodziny, gdyż zespół „The ThreeX” gwarantuje kulturę na wysokim poziomie oraz wprowadzenie słuchaczy w wyśmienity nastrój, co ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.

Oprócz wieczornego występu, 26 kwietnia o 12.00 zespół zagra koncert edukacyjny „Muzyka poważna na wesoło” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Koncert edukacyjny został objęty honorowym patronatem starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka. Jest również współfinansowany przez Powiat Cieszyński.

google_news