Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Muzyka rozbrzmi w Lachowicach. Finał XIII Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Koncert w kościele w Zawoi Przysłop. Fot. GOK Stryszawa

To będzie czwarty i niestety już ostatni koncert w ramach 13. Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Tym razem muzyka rozbrzmi w zabytkowym drewnianym kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach w niedzielę (7 sierpnia) o 17.00. W koncercie na organach zagra sam Wacław Golonka z zespołem duoAccosphere w składzie Alena Budziňáková (akordeon) i Grzegorz Palus (akordeon). W niezwykłej scenerii lachowickiego zabytku będziemy mogli usłyszeć znane i mniej znane utwory między innymi Karola Szymanowskiego czy Georga Friedricha Händla.

Koncert w Lachowicach będzie już ostatnim w ramach Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wcześniej odbyły się trzy w kościołach w Krzeszowie, w Stryszawie Górnej i Zawoi Przysłop.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Partnerem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments