Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Na drogach jest biało. Kierowcy uważajcie!

Fot. ITS

Zgodnie z zapowiedziami minionej nocy w regionie spadło nawet kilkanaście centymetrów śniegu.
Opady trwać będą co najmniej do godziny 16:00 – do wtedy obowiązuje alert IMGW. Na drogach w Bielsku-Białej jest biało i ślisko. Wygląda na to, że drogowcy zaspali.

 

Po nocnych opadach śniegu ulice Bielska-Białej, zarówno te główne jak i poboczne, pokryte są błotem pośniegowym i ciągle padającym świeżym puchem. Sytuacja jest trudna, możliwe są wzmożone kolizje i problemy z podjazdami.

Ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje do godz. 16.00, ale niewykluczone, że zostanie przedłużone. W Bielsku-Białej i okolicznych powiatach prognozowane są opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami nawet do 20 cm.

google_news
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Kocham zimę i niech sypie jak kiedyś od grudnia do marca prawdziwa zima z mrozem,były tylko jedne opony i nikt nie płakał

Olek
Olek
1 rok temu

Super jak jest zima to ma być biało i mróz a jak ktoś ma problem to zostawia auto w domu na całym Świecie gdzie są duże opady i górki zakładają łańcuchy byłem na nartach w Austrii śniegu masę nie posypują aby niszczyć środowisko na każdej stacji je kupisz 10 min zakładać i jazda zablokujesz drogę bez nich płacisz mandat tak samo powinno być u nas a nie płakać przy 5 cm śniegu niby kierowcy.

Wiktor
Wiktor
1 rok temu

Za kierownicą się myśli a nie gada przez telefon radio ryczy gaz do szybka jazda jazda na styk i potem bam bam powinne być pomiary odcinkowe szczególnie zimą i karać za szybkość i jazdę na zderzak min 5 tyś.za drugim takim wykroczeniu zabrane prawko ponowny specjalny zaostrzony egzamin opłacany 2 tyś.Byłem 5 razy służbowo w Niemczech i Francji całkiem inna kultura jazy,nawet jak wycofujesz z parkingu i widzą światło cofania się zatrzymują u nas to dzicz na drodze .

zgadza się
zgadza się
1 rok temu
Reply to  Wiktor

To by się zgadzało jest ustanowiony przepis zachowania odległości między autami uzależniony od prędkości, jeszcze chyba nie wręczono mandatu w tym miejscu, jeżdżą na zderzak bo co im zrobisz.

Kierowca od 30 lat bez wypadku czy kolizji.
Kierowca od 30 lat bez wypadku czy kolizji.
1 rok temu

Jaka zima trochę śniegu i jaja niby kierowców kto puszcza pługi przy takich marnych opadach posypać pod górki a nie wydawać miliony mafii odśnieżającej jak ktoś nie umie jechać w zimie to na autobus albo siedzi w domu widać że teraz 50% to n ie kierowcy a zagrożenie na drogach sypać mandaty za tarasowanie drogi ile sie da marnym kierowcą.

Alex
Alex
1 rok temu

Jak czytam wpisy i drogach o zimie sie to mnie bierze śmiech jestem kierowcą od 40 lat byłem dużo na trasach śnieg zawsze był min 5-10 cm i nikt nie robił tragedii miałem swojego Fiata 125p napęd na tył nie było opon zimowy do bagażnika worek z piaskiem i w drogę ,byłem 2 razy na święta w Bieszczadach zamiecie i sie jechało i mało gdzie był wypadek a teraz 2 cm śniegu i panika co to za kierowcy,ja bym odśnieżał jak jest 20 + cm a nie miliony rzucać w błoto że kierowcy marni.

nie porównywać, ludzie teraz są zdolniejsi
nie porównywać, ludzie teraz są zdolniejsi
1 rok temu
Reply to  Alex

Czasy od dużego fiata się zmieniły, chociażby w ten sposób, że dziś nikt worka piasku nie wsadza do bagażnika. Mało gdzie był wypadek ale jaki ruch był 40 lat temu, korków się nie widziało tak jak dziś standardowo.

Roman kierowca
Roman kierowca
1 rok temu

Kiedyś kierowca myślał za kierownicą a wczoraj widziałem idiotę na S-52 droga pusta gnał jak idiota i nagle kręcenie i walnął tyłem w barierki super i****i sie musza sami wykasować. Co do ruchu teraz są drogi dwu pasowe niby super auta złomowe z Niemiec i dlatego tyle stłuczek była jedna Gierkówka do Warszawy ruch większy jak teraz i mniej stłuczek i nikt nie odśnieżał 10 cm.

postęp musi być
postęp musi być
1 rok temu
Reply to  Roman kierowca

Dużo składa się czynników na to, że jest dziś więcej wypadków, niekoniecznie tylko niemyślenie za kierownicą lub, że auta są złomowe z Niemiec. Ruch większy dawniej na gierkówce niż teraz? To, że nie ośnieżali dawniej to przecież gorzej niż dzisiejszy standard aby odśnieżać

trochę inaczej
trochę inaczej
1 rok temu
Reply to  Roman kierowca

Co do tych złomowych aut z Niemiec: ilu widziało się kierowców grzebiących na poboczu przy autach 30 – 40 lat temu a ilu dziś? Zgoda. dziś wiele się nie nagrzebie, ale jednak nie widuje się tylu aut niesprawnych do jazdy co dawniej.

Robert
Robert
1 rok temu

Cały czas koło drogi stoją nawalone auta a pomoc drogowa ma pełne ręce roboty ze złomami z zachodu

jasne
jasne
1 rok temu
Reply to  Robert

Jeśli kierowcy są nawaleni no to stoją auta podwójnie widziane.

Marek
Marek
1 rok temu

Kiedyś był tylko tylni napęd a silnik z przodu i dlatego było trzeba tylną oś obciążyć teraz kto ma niby auto bmw to wie jak sie zachowuje i rozbija.

nie tłumaczyć komunałem
nie tłumaczyć komunałem
1 rok temu

Jak mogli zaspać drogowcy, jak mówi się o nadciągających opadach od 2 dni?

Need for speed
Need for speed
1 rok temu

Nie oni nie zaspali. To jest weryfikacja posiadaczy uprawnień do kierowania. Bo to nie kierowcy. Jak jest 5cm śniegu na drodze to na co można narzekać chyba tyłka na brak jakich kolwiek umiejętności panowania nad autem. Tcy powinni auta na klocki stawiac w grudniu i ściągać w marcu