Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Na planecie Marty Wajdzik. Debiut płytowy 18-letniej saksofonistki

Okładka płyty „My Planet” Marty Wajdzik.

Marta Wajdzik, 18-letnia saksofonistka z Buczkowic wydała swoją debiutancką płytę „My Planet”. Album do sprzedaży trafi już 21 lutego.

– Kolejne marzenie się spełniło! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „Mojej Planety”, a w szczególności muzykom Pawłowi Tomaszewskiemu, Robertowi Kubiszynowi i Pawłowi Dobrowolskiemu. To był przeogromny zaszczyt dla mnie! Oraz mojej siostrzyczce Zuzi Wajdzik za niezwykły głos w dwóch moich utworach – cieszy się wschodząca gwiazda jazzu.

Marta Wajdzik jest nie tylko niezwykle utalentowana, ale i szalenie profesjonalna i pracowita. Komplementują ją najlepsi polscy muzycy jazzowi. O tym, jakim uznaniem w tak młodym wieku cieszy się w jazzowym świecie, świadczą już nazwiska artystów, z którymi nagrała swoją autorską płytę. Z wielkim powodzeniem występuje też podczas prestiżowych konkursów i festiwali jazzowych. A wszystko to łączy z nauką w klasie maturalnej w bielskiej Szkole Muzycznej.

Na YouTube ukazał się dziś pierwszy utwór z krążka – „Sparks Of Abstraction”. Za kilka dni przyjdzie czas na pierwsze koncerty promujące płytę – 24 lutego w Bielsku-Białej i 28 lutego w Katowicach.

Czytelnikom „beskidzkiej24” Marta Wajdzik jest już dobrze znana, bo kibicujemy jej karierze. O jej jazzowym świecie pisaliśmy obszernie już rok temu – TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments