Nieprzypisany

Na razie posiedzi trzy miesiące

Fot. Wojciech Ciomborowski

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował 3-miesięczny areszt wobec 36-latka, który na terenie Andrychowa dopuścił się szeregu przestępstw.

36-letni mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany przez funkcjonariuszy andrychowskiego komisariatu 27 stycznia po tym jak wielokrotnie (zarówno w tym dniu jak i wcześniej)  groził pozbawieniem życia członkom swojej rodziny. Naruszył również ich nietykalność cielesną poprzez popychanie i szarpanie. 36-latek wtargnął do rodzinnego mieszkania mieszczącego się w jednym z bloków na terenie Andrychowa i pomimo próśb domowników nie chciał go opuścić. W ten sposób dopuścił się naruszenia miru domowy. Gdy rodzinie udało się wypchnął agresora za drzwi, mężczyzna umyślnie zaczął uderzać rękoma w drzwi wejściowe do bloku, a następnie je kopać.  Zniszczył je, powodując straty na kwotę ponad 750 złotych. Interweniujący tego dnia policjanci zostali przez 36-latka znieważeni, a na domiar tego mężczyzna stosując przemoc i groźbę usiłował wymóc na policjantach odstąpienie od zatrzymania go.

36-latek, który był już wcześniej karany za inne i podobne przestępstwa usłyszał siedem zarzutów. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments