Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice

Na szczycie Babiej Góry turysta nie potrafił odnaleźć szlaku. Warunki były coraz gorsze

Fot. GOPR Beskidy

Turysta zabłądził w partiach szczytowych Babiej Góry. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne nie był w stanie odnaleźć szlaku.

W miniony piątek o 16.05 ratownicy w CSR Szczyrk otrzymali zgłoszenie od turysty, który zabłądziła w partiach szczytowych Babiej Góry. Ze względu na spory opad śniegu, silny wiatr i widoczność ograniczoną do 10 metrów nie był w stanie odnaleźć szlaku, by bezpiecznie zejść z masywu.

Od razu ze stacji ratunkowej Markowe Szczawiny wyruszyła pomoc. Dwuosobowy zespół dyżurnych skuterem udał się na Przełęcz Brona. Natomiast dalszą drogę w kierunku szczytu Babiej Góry ratownicy musieli pokonać na nartach skiturowych.

– O 17.00 do dyżurki na Markowych Szczawinach dotarła pierwsza grupa wsparcia – po zabraniu dodatkowego sprzętu udali się w górę jako zespół wspierający. Pomiędzy Zawoją a Markowymi Szczawinami odbywały się transporty kolejnych ratowników – informują goprowcy.

Pierwszy zespół dotarł do poszkodowanego pół godziny później. Po zabezpieczeniu termicznym rozpoczęła się jego ewakuację w dół. W międzyczasie warunki atmosferyczne ulegały ciągłemu pogorszeniu. – Około 18.00 oba zespoły spotkały się w rejonie Kościółków i wspólnie kontynuowali zejście torując turyście drogę. O 19.15 ratownicy wraz z turystą dotarli pod Przełęcz Brona skąd dalej skuterem i quadem zjechali na Markowe Szczawiny – dodają.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
10 miesięcy temu

Jak by go skasowali z30000 za akcję to zlazł by goły na dół i jeszcze plecaki zabrał ratownikom cieć zaje….

XYZ
XYZ
10 miesięcy temu

A za akcję zapłacił?