Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Na wakacje, urlop, do pracy

Lubimy podróżować. Mamy na to pieniądze i ochotę, by wypuszczać się coraz dalej od oswojonej już Europy. Kusi egzotyka, która widoczna jest w kulturze mieszkańców, kuchni czy też klimacie. Poza tym współpracujemy z firmami z całego świata, szukamy kontrahentów na wszystkich kontynentach i utrzymujemy kontakty biznesowe. Wiele osób regularnie wyjeżdża na różnego rodzaju szkolenia czy też zaczyna edukację  różnych zakątkach świata. Ten obecnie jest coraz mniejszy. I choć chciałoby się podróżować na takich samych zasadach jak w obrębie strefy Schengen, to jednak w większości wypadków po prostu nie mamy takich możliwości, potrzebujemy paszportu, a czasem nawet wiz.

  1. Dokumenty, przepisy, zobowiązania
  2. Kiedy i gdzie potrzebne są wizy?
Dokumenty, przepisy, zobowiązania

Przed wyjazdem za granicę warto sprawdzić, jakie przepisy obowiązują w danym kraju. Te wymagania mogą być bardzo różnorodne i poza odprawą paszportową i celną czasem można spodziewać się również kontroli fitosanitarnej. Niestety nie wszędzie wjedziemy, posługując się tylko dowodem osobistym, jak ma to miejsce, gdy podróżujemy po terenie Unii Europejskiej. W większości innych krajów wymagane będzie od nas posiadanie paszportu, a czasem nawet wizy. Można na przykład skorzystać ze wsparcia pośrednictwa wizowego https://www.serwiskonsularny.pl/. Specjaliści pomogą w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Najczęściej Polacy decydują się na popularne wizy turystyczne i najczęściej oczywiście wyjeżdżają do popularnych krajów i kurortów. Samo wyrobienie takiej wizy trwa zazwyczaj kilka dni i kosztuje kilkaset złotych. Te aspekty są oczywiście uzależnione od praktyki danego kraju. Można również w niektórych wypadkach spodziewać się na przykład pytań o stan konta czy też tego, że będzie wymagane od nas dodatkowe ubezpieczenie.

Kiedy i gdzie potrzebne są wizy?

Wizy będziemy potrzebować, gdy zamierzamy wyjechać do takich krajów jak Rosja, Chiny https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/, Białorusi czy też USA. Poza tym Polacy coraz częściej turystycznie i biznesowo do krajów arabskich, Tajlandii czy Wietnamu lub Indii https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-indii/. Żeby wyrobić wizę, należy udać się do wydziału konsularnego ambasady danego kraju. Te siedziby znajdują się w Warszawie, ale warto wiedzieć, że w wielu przypadkach formalności można również załatwić w oddziałach poza stolicą. Wystarczy złożyć wypełniony wniosek z aktualną fotografią, opłatą i paszportem. Warto przy tym pamiętać, że musi mieć on termin ważności dłuższy o 6 miesięcy niż wiza. Koniecznie musi mieć również dwie puste strony, by móc wbić pieczątki. Czasem urzędnicy wymagają również podania dodatkowych informacji, okazania biletów lotniczych czy rezerwacji hotelowych.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o