Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Dowód rejestracyjny zamiast biletu w pociągach Kolei Śląskich

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem Koleje Śląskie zachęcają do świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu i przetestowania podróży pociągiem. 22 września dla wszystkich kierowców przejazdy będą bezpłatne.

– Bezpłatne przejazdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu będą obowiązywać przez cały dzień na wszystkich naszych liniach – jedyny drobny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin. Aby skorzystać z powyższej propozycji wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą – informują KŚ.

Koleje Śląskie w tym roku już po raz piąty przyłączą się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. – Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą bezpłatnych przejazdów w tym dniu w 2015 roku – i z dumą możemy stwierdzić, że z roku na rok nasza propozycja cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie w ramach obchodów przewieźliśmy prawie 8 tysięcy osób, a razem uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami blisko 420 tysięcy kilometrów! Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem przyłączymy się również do różnego rodzaju inicjatyw organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – wyliczają w KŚ.

Kolej liczy na to, że bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. – Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy – wskazują pracownicy KŚ.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
FilipAga Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Filip
Gość
Filip

jechałem – był total luz

Aga
Gość
Aga

Czy ktoś z nimi podróżował 15 sierpnia? Wtedy też bylo darmowo, nawet nie wsiadłam do pociągu tak były przepełnione… ciekawe czy teraz sie przygotowali?