Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Nadchodzi jeszcze większy kolejowy koszmar!

Fot. Paweł Szczotka

Pasażerów korzystających z kolejowych połączeń ze Zwardonia, Żywca i Bielska-Białej w kierunku Katowic czekają bardzo trudne dni.

Od soboty (25 lutego) aż do 11 marca na odcinku Bielsko-Biała Główna – Czechowice-Dziedzice – Pszczyna zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. W zamian uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Jak informuje spółka Koleje Śląskie do każdego z pociągów uruchomione zostaną po trzy autobusy: linia ekspresowa (skomunikowana z pociągiem zarówno w Pszczynie, jak i Bielsku-Białej), linia zwykła odwożącą z pociągu oraz linia zwykła dowożąca do pociągu.

Szczegóły znaleźć można tutaj – TUTAJ.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rasta
rasta
1 rok temu

W przypadku remontów tras kolejowych problemem jest brak alternatywnej trasy i kolejność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. To nie jest ruch drogowy że będzie alternatywna droga, szkoda więc że siatka lini kolejowych jest tak uboga, dobrze natomiast że istniejące trasy są remontowane i modernizowane.

Eliza
Eliza
1 rok temu

Dramat, jak jeździłam tą trasą 20 lat temu tak teraz, niekończące się remonty, wieczne przetargi, upychanie pociotków w rozlicznych okołokolejowych spółkach. Państwo z dykty i kartonu a kolej w stanie totalnej degrengolady

Maliniak .K
Maliniak .K
1 rok temu
Reply to  Eliza

Malo sie interesujesz koleja widze , z technicznego punktu nasz kolej zrobila bardzo duzy progres, nowoczesne sklady , modernizacje trakcji , dworce oraz dostosowanie peronow , systemow bezpieczenstwa ECTS1,2 to jest duzo , twoja odzywka z dykta i karton nie jest na miejscu o obraza ludzi którzy ciezko pracowali nad tymi zmianami

Matt
Matt
1 rok temu
Reply to  Maliniak .K

Maliniak, tak masz trochę racji, z technicznego punktu widzenia… Tylko że on nie mówi o technicznym punkcie widzenia tylko o spółkach zarządzających i samym fakcie stworzenia miliona spółek.

Paweł
Paweł
1 rok temu

akurat może to poprawić czas przejazdu

Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

Kolej to tylko wieśniaki potrzebują. Zlikwidować.

Marian
Marian
1 rok temu
Reply to  Zbyszek

Sam jestes wiesniak