Wydarzenia Żywiec

Nadzieja na komisariat

Fot. Paweł Szczotka

Policja chce wybudować siedzibę komisariatu Gilowice na terenie gminy Gilowice lub Łękawica. Poszukiwana jest już nawet działka pod budynek.

Przed laty mundurowi mieli siedzibę w centrum Gilowic. Kilkanaście lat temu przeniesiono ich do budynku GS Żywiec w żywieckim Zadzielu. Wiosną 2013 roku siedziba komisariatu Gilowice, którego mundurowi obsługują obszary gmin Łękawica, Gilowice, Ślemień i Czernichów, trafiła do budynku Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Niespełna dwa lata temu tygodnik „Żywiecka Kronika Beskidzka” poruszył sprawę powrotu policjantów do Gilowic lub Łękawicy, o czym mieszkańcy już od dłuższego czasu dyskutowali. Podkreślali, że policja jest za daleko od ich miejscowości i przez to mają mniejsze poczucie bezpieczeństwa.
W styczniu tego roku inspektor Piotr Kucia – zastępca komendanta wojewódzkiego w Katowicach – zwrócił się do policjantów z Żywca i samorządowców z Żywiecczyzny, że warto zastanawiać się nad tym, aby lokalizacja komisariatu Gilowice znajdowała się na terenie gmin, które obsługuje.

Trudno realizować zadania nie na swoim terenie, a tak jest obecnie w przypadku policjantów z KP Gilowice. Myślę, że wspólnie z powiatem i gminami uda się znaleźć działkę w gminie Gilowice czy Łękawica, a potem małymi kroczkami doprowadzić do budowy siedziby komisariatu – powiedział parę miesięcy temu.

Kilka tygodni temu doszło do spotkania wójta gminy Gilowice Krzysztofa Okrzesika z wicekomendantem Piotrem Kucią, komendantem powiatowym Michałem Łukasikiem i komendantem Komisariatu Policji Gilowice Piotrem Kłapytą.

Wytypowaliśmy dwie działki, ale ze sprzedaży jednej z nich zrezygnowała właścicielka. Pod uwagę brany jest teren za ośrodkiem zdrowia w Gilowicach, obok ulicy Okrajnickiej, gdzie prywatny właściciel wyraził chęć sprzedaży działki – poinformował wójt podczas jednej z sesji Rady Gminy.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o