Wydarzenia Cieszyn

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne na Śląsku jest w Pruchnej

Fot. UM Strumień

Wioletta i Janusz Mrozowie – gospodarze z Pruchnej – mają najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie śląskim. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uroczyście podsumowany został wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021”.

Wioletta i Janusz Mrozowie zostali zwycięzcami etapu wojewódzkiego oraz laureatami trzeciego miejsca w etapie ogólnopolskim. Prowadzą gospodarstwo na prawie 120 ha gruntów uprawiają kukurydzę, rzepak i pszenicę. W 2019 roku ich gospodarstwo otrzymało tytuł „Najpiękniejszej Zagrody Województwa Śląskiego”.

Konkurs zorganizowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wspierania Rolnictwa.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Niejasne, to że w gospodarstwie uprawiana jest kukurydza, rzepak, pszenica w jakim stopniu powoduje, że gospodarstwo rolne jest bezpieczne?

Bozka
Bozka
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Warunkiem jest by przynajmniej jeden z właścicieli podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Bozka

Dobrze proszę pani, pani redaktor napisała co napisała czyli skojarzenie rodzaju uprawy z bezpiecznym gospodarstwem. Bardziej mi pasuje do nagrody dla tytułu za 2019 r.