Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Najlepsze gatunki drewna egzotycznego na taras

Przełom zimy i wiosny to czas, kiedy zaczyna się większa aktywność w pracach ogrodowych. Porządkujemy tereny zielone, planujemy nowe obsadzenia i szykujemy się do siania różnych roślin. Jednak okres ten to również świetny moment na to, aby zastanowić się nad budową przydomowego tarasu. Z tego powodu dziś zaprezentujemy Wam trzy, naszym zdaniem najlepsze gatunki drewna egzotycznego, z którego warto wykonać tę konstrukcję.

Dlaczego drewno egzotyczne na taras?

Zacznijmy jednak od uzmysłowienia sobie, z jakiego powodu warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w drewno egzotyczne i wykonać z niego przydomowy taras. Odpowiedź jest bardzo prosta – to inwestycja niezwykle opłacalna. Takie deski cechują się ponadprzeciętną, naturalną odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Do tego wiele gatunków drewna ma bardzo ciekawy, unikalny wygląd. Jakby tego było mało, drewno egzotycznie nie wymaga aż tak częstej konserwacji.

Wniosek jest więc prosty, choć taras drewniany z drewna egzotycznego będzie kosztował więcej, niż z desek z drewna krajowego, tak zachowa swój piękny wygląd na długie lata. Jeśli tylko chcesz, materiały do budowy możesz już teraz zamówić w naszym sklepie. Mamy najlepsze drewno egzotyczne, pochodzące ze sprawdzonych źródeł, które sprzedajemy w świetnych cenach. Jednak co wybrać?

Ipe, Cumaru i Merbau – najlepsze drewno egzotyczne na taras!

Minimum 30 lat trwałości – aż na tyle szacuje się wytrzymałość desek wykonanych z drewna Ipe, Cumaru lub Merbau! To aż 3 dekady, a pamiętaj, że przy regularnej konserwacji istnieje duża szansa, że znacząco wydłużysz żywotność tego materiału.

Jednak na tym nie koniec, gdyż wszystkie te deski wykazują się twardością w klasie A. Co to oznacza? Jest to wytrzymałość porównywalna z betonem, a przecież pozornie mamy tutaj do czynienia ze zwykłymi deskami drewnianymi.

Wszystkie te rodzaje drewna mają podobne właściwości fizyczne, ale za to różnią się od siebie wyglądem, a więc możesz dobrać je do potrzeb.

W przypadku gatunku Ipe mamy do czynienia z odcieniami żółtego, oliwkową zielenią, a nawet delikatnym brązem. Tak szeroki zakres kolorystyczny jest tego drewna, a więc z jego wykorzystaniem możesz tworzyć piękne kompozycje. Deski mają też ciekawy rysunek słojów, a do tego są wyjątkowo odporne na wilgoć, a więc mogą być stosowanie nawet przy basenach czy oczkach ogrodowych.

Merbau ma kolorystykę bardziej stonowaną i przede wszystkim jednolitą, a więc będzie świetnym wyborem dla miłośników klasyki. Jednak ma pewien ciekawy wyróżnik – to wpadające w złoty kolor cętki. Pokrywają powierzchnię desek, tworząc magiczne, pięknie wyglądające wzory.

Z kolei Cumaru jest uznawane za drewno eleganckie, wręcz luksusowe. Piękne usłojenie jest wzbogacone żółto-czerwonymi smugami, tworzącymi wspaniałe kompozycje. Cumaru, jak wszystkie pozostałe rodzaje drewna egzotycznego, jest bardzo odporne na wilgoć, solidne i cechujące się dużą twardością.

Kupuj drewno egzotyczne na taras w sprawdzonym miejscu

Jak widzisz, deski z drewna egzotycznego są wyjątkowo solidne i piękne, wręcz idealnie nadając się na wykorzystanie do budowy przydomowego tarasu. Jeśli jesteś zainteresowany takim materiałem, zamówisz go w sklepie internetowym – https://hardwood.pl/sklep. Ekipa Hardwood posiada deski ze sprawdzonego źródła, wysokiej jakości i do tego dostępne w przystępnych cenach.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments