Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Oświęcim

Najpiękniej ukwiecone miasto? Bielsko-Biała po raz drugi!

Bielsko-Biała ponownie zostało najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce. Tak zdecydowali internauci w głosowaniu w plebiscycie Terra Flower Power.

Przed rokiem Bielsko-Biała zwyciężyło, zdobywając 4030 głosów. W zakończonym dzisiaj tegorocznym (dziesiątym) plebiscycie stolica Podbeskidzia uzyskała jeszcze lepszy wynik – 5137 głosów. W sumie – jak informują organizatorzy – internauci oddali 20 555 głosów.

Kolejne miejsca na podium zajęły Olecko i Świnoujście, ale liczba uzyskanych przez te miasta głosów była znacząco niższa: odpowiednio 2349 głosów i 1884 głosy. Bielsko-Biała wygrało zatem bezapelacyjnie.

W stawce 70 miast nasz region reprezentowały jeszcze trzy: Kęty zajęły 13. miejsce, Żywiec – 24. miejsce, a Cieszyn – 32. miejsce.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
2 miesięcy temu

Czyli ilość wg mieszkańców nie wyglądu naprawdę BB to nic ciekawego zobacz Gdańsk Wrocław Malbork i setki miast byłam widziałem ale tam to nie wiocha i namawia non stop na głosowanie czyli wiocha się bawi.Pytam po raz kolejny ludzi niby ratusza kiedy były ogłoszone przetargi na obsadzanie czy tylko kolesie za coś tak samo na koszenie traw po pas niby w tym cudownym mieście .

Last edited 2 miesięcy temu by Marta
Małgosia z Karpackiego.
Małgosia z Karpackiego.
2 miesięcy temu

NIE najpiękniejsze a zmuszane na głosowanie dlaczego nie ma komisji co oglądają całe miasto a parę kwiatków a 90 % to syf.

Weronika.
Weronika.
2 miesięcy temu

Wiocha robiła szum i wiocha głosowała jest setki ładnych miast całych nie 2-3 miejsca jak w BB a reszta syf niektóre kwietniki to wiocha kto to zatwierdził człowiek bez żadnego gustu i polotu.

Calineczka
Calineczka
2 miesięcy temu

Puste nikomu nie potrzebne plebiscyty.Woda wylana, kasa też! Drzewa wytnijcie do końca i zbudujcie spalarnię. Już żaden kwiatek wtedy nie urośnie! Kpiny i żenada. Zaciemnosiedmiogród!

Monika
Monika
2 miesięcy temu
Reply to  Calineczka

Zobacz całe miasto nie 2-3 miejsca gdzie popatrzysz to syf trawa po pas kto w BB o zieleńce trawniki itp zrobić parę kwiatków czy non stop taka sama wiejska choinkę i cała ratusz i znajomi non stop głosują

Jasiu
Jasiu
2 miesięcy temu

E tam. Banialuki, brednie, brechty. BB nawet nie umywa się do Wrocławia.

hmm
hmm
2 miesięcy temu

Żywiec by wygrał jakby dali zdjęcia nie kiczowatego rynku tylko zwykłych ulic. Tam wzdłuż rosną najpiękniejsze kwiaty. Rosną z kanałów odpływowych. Niektóre mają ponad pół metra.

Rudek
Rudek
2 miesięcy temu

Co to za p*****y w tym Żywcu, ale to widać nawet na drogach, jak szyici jeżdżą. Masakra

Żywczak
Żywczak
2 miesięcy temu

Panie Małysz w Żywcu nikt nie słyszał o Podbeskidziu. Nie twórz Pan nowomowy. Chyba że to taki kompleks Bielska ?

Bielszczanka
Bielszczanka
2 miesięcy temu
Reply to  Żywczak

“Bielsko to nie Śląsk, to Podbeskidzie”;), jeśli na Żywiecczyznę jeszcze nie dotarło, to teraz może Pan Żywczak przeczyta. Nie czujemy się Ślązakami, nie łączy nas ani dialekt, ani górnictwo, ani sposób życia (mieszkałam 5 lat na Śląsku, to mam porównanie – zupełnie inne środowisko). Bielsko zostało wg nas sztucznie włączone do terenu Śląska, a określenie Podbeskidzie funkcjonuje odkąd pamiętam wśród ludzi (przedtem byliśmy chociaż rozsądniej Śląskiem Cieszyńskim, o ile się nie mylę). Także autor artykułu wg mnie użył normalnego dla bielszczan sformułowania. Pozdrawiam!

Inkwizytor
Inkwizytor
2 miesięcy temu
Reply to  Bielszczanka

Lepiej do Śląska niż do Małopolski. Lepiej do dobrobytu niż do biedy… Bielsko to najdalej na wschód wysunięte miasto Śląska Cieszyńskiego

Johny
Johny
2 miesięcy temu
Reply to  Bielszczanka

Brawo mam to samo zdanie
Stolicą podbeskidzia zawsze było jest i będzie Bielsko-Biała

Beti
Beti
2 miesięcy temu

Szkoda tylko, że w naszym mieście jest tak brudno…w Katowicach a nawet Warszawie jest duuużo czyściej. Może lepiej mbiej wydać na kwiatki a więcej na sprzątanie? Było mi wstyd jak znajonym pokazywałam nasze piękne miasto w jakieś niedzielne przedpołudnie 🙁

żywczanka
żywczanka
2 miesięcy temu

Antek ucz się jak robi się to w BB, a nie wieśniackie donice jak na jarmarku na wsi.

buahahaha
buahahaha
2 miesięcy temu
Reply to  żywczanka

Ja myślałem ze przystąpienie Żywca do konkursu z tymi donicami to fejk. Ale miałem ubaw jak zobaczyłem to na stronie Antka. Taki wstyd. Kicz i plastikowa tandeta….

Monika i Karol
Monika i Karol
2 miesięcy temu

Sztucznie non stop nawoływane do głosowanie jest kilka ładniejszych ale wieś robi propagandę i wieś głosuje to powinna być specjalna komisja i sprawdzać a nie miasta ładniejsze co mają 50 tyś mieszkańców i takie co mają 250 tyś to jest niesprawiedliwe ale wiocha się cieszy.

Mirek
Mirek
2 miesięcy temu
Reply to  Monika i Karol

Bielsko to nie wiocha co prawda mogło by być trochę czyściej ale generalnie jest coraz ładniejsze

Jan
Jan
2 miesięcy temu
Reply to  Monika i Karol

Trochę centrum i rynek jako tako a reszta to ruina ale propaganda robi swoje naprawdę nic specjalnego dużo kolorowej wiochy brak ładnych kompozycji jak w innych miastach ale oni olewają jakieś głosowania to zabawa dla wsi.