Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Gdzie szukać pracy dla kobiet w Niemczech?

Niemcy to, od wielu już lat, bardzo popularny kierunek wyjazdów Polaków do pracy zarobkowej. Nic dziwnego, bowiem kraj ten ma coraz większe problemy demograficzne i stale musi uzupełniać braki kadrowe pracownikami z zagranicy. Korzystają na tym zarówno cenieni w swoim zawodzie specjaliści, jak i osoby bez wielkich kwalifikacji oraz znajomości języka niemieckiego. Czy rynek ten oferuje także miejsce dla polskich kobiet?

Praca dla kobiet w Niemczech to wybór spośród tysięcy ofert w wielu dziedzinach, od prac sezonowych w rolnictwie i ogrodnictwie, po proste prace na produkcji. Jednak miejsce, gdzie polskie Panie nie mają sobie równych, to praca jako opiekunka. Ten sektor został kompletnie zdominowany przez kobiety z Polski oraz kilku innych krajów Europy Centralnej. Są one bardzo cenione przez niemieckie rodziny za to, że oddają swoim podopiecznym całe serce i potrafią troszczyć się nimi jak członkiem własnej rodziny.

Co sprawia, że Polki tak często decydują się na pracę opiekunki w Niemczech? Z jednej strony to niestety brak wartościowej pracy w miejscu ich zamieszkania. Wobec tego muszą szukać innych możliwości i tu pojawiają się oferty z Niemiec, gdzie można liczyć na zarobki nawet w wysokości 1600-2000 euro netto za miesiąc. W zależności od kursu Złotówki jest to nawet ponad 8 000 PLN, czyli czterokrotność polskiej miesięcznie płacy minimalnej. Nie trzeba być wielkim matematykiem żeby zauważyć, że wyjazd na 3 miesiące do pracy, jako opiekunka osób starszych w Niemczech, może dać zarobek taki jak 12 miesięczna praca w Polsce. Dla wielu Pań to decydujący argument.

Chęć wyjazdu do opieki w Niemczech najlepiej zgłaszać w sprawdzonych agencjach opiekunek osób starszych, takich jak Veritas Opieka. Dzięki temu można uniknąć sporo stresu związanego z załatwianiem formalności, transportu oraz umów i wszelakich dokumentów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

Moja mama pracuje w Niemczech jako opiekunka osoby starszej w laxo care. Agencja zorganizowała jej kurs, wybrała sztellę. Praca jest dobrze płatna ale i trochę ciężka. Coś za coś. W Pl matula nie miałaby szans tyle zarobić i odłożyć parę groszy na czarną godzinę. 

Irena
Irena
1 rok temu

Niestety ale tylu młodych wykształconych ludzi jeszcze nigdy nie wyjechało co teraz to są miliony szczególnie do tych strasznych Niemców jak mówi banda pis nie chcą robić na was i waszych nierobów co ich utrzymujecie i na was głosują przy ciemnocie się dobrze kradnie. .

Last edited 1 rok temu by Irena
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 rok temu
Reply to  Irena

Spokojnie, wydają zarobione pieniądze w Polsce. Wyjeżdżający dbają o dobre statystyki co do bezrobocia.

Wiktoria
Wiktoria
1 rok temu

Niestety ale tam bardzo dużo tych ludzi młodych zdolnych tam zostaje i ściągają młode rodziny a u nas jest coraz więcej emerytów.Z mojej rodziny tak zostały po uczelniach jedna jest w Niemczech a druga w Norwegi i mówią nigdy nie wrócimy dla dobra dzieci.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 rok temu
Reply to  Wiktoria

Ci młodzi, “po uczelniach”, zdolni – niepotrzebnie zajmują miejsce innym młodym którzy byliby na bezrobociu bo miejsc pracy jest ograniczona ilość. Młodych potrzeba też np. z Ukrainy na miejsca pracy, które nasi młodzi nie chcą podjąć “za te pieniądze”. Co zrobić, nie wypuścić i nie wpuścić?

Roma
Roma
1 rok temu

Ale bredzisz szybkie leczenie w Rybniku to oni się za nasze podatki wyszkolili i dają swoją wiedzę innym naprawdę wielkie umysły wyjechały ale co sie dziwić jak czytają takie brednie jak ty piszesz nie chca tu mieszkać

Roman
Roman
1 rok temu

Jak to jest że do tego złego kraju jak mówią d****e Tuska tyle Polaków wyjechało i wyjeżdża to są tysiące wykształconych młodych aby żyć normalnie a nie w dzikim kraju kierowanym przez bandę sekty pis która ma jeden cel zniszczyć Wolna Polskę wprowadzić w ciemnotę sterowaną przez biskupów jak Szatan jędraszewski rydzol i 90 % nierobów czarnych.