Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Zamknięta DW 941. Objazd przez Bukową i Dobkę. Kto to wymyślił?

Fot. Krzysztof Marciniuk

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował o przewidywanych utrudnieniach na drodze DW 941. Mają one związek z robotami drogowymi…

Od poniedziałku, 23 sierpnia do środy, 25 sierpnia, na DW 941 na odcinku od przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu ulicy Wiślańskiej w Ustroniu do przejazdu kolejowego przy stacji Wisła Obłaziec (skrzyżowanie DW941 z ulicą Gahura) układana będzie masa bitumiczna. W związku z tym droga na tym odcinku będzie całkowicie zamknięta dla ruchu wszystkich pojazdów od 18.00 w poniedziałek do 3.00 we wtorek oraz od 18.00 we wtorek do 3.00 w środę.

ZDW zaleca objazd dla pojazdów osobowych przez ulicę Bukową w Wiśle i ulicę Polańską w Ustroniu Dobce. Pojazdy ciężarowe powinny korzystać z drogi DW 942 przez Bielsko-Biała i Szczyrk.

Pomysł z objazdem przez Bukową i Dobkę zakrawa na jakąś kpinę. Biorąc nawet pod uwagę fakt, że ma obowiązywać nocną porą (w założeniu: mały ruch), to tam przecież praktycznie nie ma możliwości ruchu dwustronnego. Kierowcy nie znający tej trasy utkną gdzieś w lesie. A pogotowie, straż pożarna, policja? Czy pomysłodawcy zdają sobie sprawę z tego kuriozalnego rozwiązania?

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
2 lat temu

Bardziej chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że w lesie na ul. Bukowej jest odcinek oznaczony jako droga prywatna i jest to fragment oznakowany z komunikatem: “Wjeżdżasz na własne ryzyko”. Co to ma znaczyć? W jaki sposób jest objazd rozplanowany taką drogą?

endy pendy
endy pendy
2 lat temu

głupi tekst służby zostaną zabezpieczone po stronie miasta Wisła i straż i karetki z mozliwością zadysponowania na Bielsko I np Żywiec nie siejcie propagandy poza tym w komunikacie wyrażnie napisane jest cytuję sterowanie ręczne czyli będą ludzie od wpuszczania i wypuszczania samochodów przez Dobkę !!!!,,Zalecamy objazd dla pojazdów osobowych przez ul. Bukową (Wisła) i ul. Polańską (Ustroń Dobka), dla pojazdów ciężarowych drogą DW 942 przez Bielsko-Białą i Szczyrk.
Objazd drogami gminnymi (Ustroń Dobka – Tokarnia – Bukowa) będzie odbywał się przy sterowaniu ręcznym.