Wydarzenia Cieszyn

Najważniejsze nagrody wręczone! ZDJĘCIA

22 listopada w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie wręczono najważniejsze wyróżnienia w dziedzinie kultury, które przyznaje samorząd powiatowy.

Mowa o Nagrodach im. ks. Leopolda Szersznika, które laureaci otrzymują w trzech kategoriach: twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Historia tego wyróżnienia sięga 2002 roku, kiedy to zostało przyznane po raz pierwszy. Od dwudziestu lat Nagroda im. ks. Leopolda Szersznika jest wręczana osobom prywatnym, instytucjom czy stowarzyszeniom działającym na niwie kultury.

Podczas tegorocznej edycji uhonorowani zostali – w kat. ochrony kultury: Bożena Kubień, regionalistka oraz autorka szeregu opracowań historycznych dotyczących Ustronia; w kat. twórczości artystycznej Zbigniew Machej, wielokrotnie nagradzany pisarz, tłumacz, publicysta oraz działacz kultury.

W kategorii upowszechniania kultury, za całokształt działań na rzecz wieloletniego propagowania muzyki oraz śpiewu Śląska Cieszyńskiego, nagrodę otrzymał Zespół Folklorystyczny „Nadolzianie”.

Więcej o nagrodzonych przeczytać będzie można w najnowszym wydaniu “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” (w kioskach od piątku, e-wydanie już w czwartek kupisz tutaj).

 

Autorką fotoreportażu jest Małgorzata Krawczyk

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
5 godzin temu

Orthodontics

[…]we like to honor several other world wide web web-sites on the internet, even if they aren’t linked to us, by linking to them. Beneath are some webpages really worth checking out[…]

trackback

Prosthodontics Department

[…]here are some hyperlinks to web-sites that we link to because we consider they may be really worth visiting[…]

trackback

وسائل الإعلام السياسي

[…]usually posts some very exciting stuff like this. If you’re new to this site[…]