Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Napisz list do osoby starszej i samotnej

Wydział Polityki Społecznej bielskiego ratusza zachęca bielszczan do napisania listów ze świątecznymi życzeniami do pensjonariuszy domów opieki społecznej. Zazwyczaj są to osoby w podeszłym wieku, nie mające rodziny i przyjaciół, kogoś kto może je odwiedzić, okazać szacunek i zainteresowanie w tym szczególnym okresie.

Napisanie kilku ciepłych słów otuchy czy życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku może stanowić ogromne wsparcie i motywację dla starszej samotnej osoby. Kartka z życzeniami będzie dla niej czymś szczególnym i wleje w jej serce nieco radości. Taka osoba poczuje, iż ktoś jeszcze o niej pamięta.

Akcja „Świąteczny list do babci i dziadka” skierowana jest zwłaszcza do ludzi młodych: uczniów i przedszkolaków, lecz nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy może wziąć w niej udział i napisać list. Jak sugerują pomysłodawcy powinien mieć on objętość maksymalnie strony formatu A4. Wystarczy skreślić w kilka ciepłych słów i zaadresować do Babci lub  Dziadka. Warto napisać w nim także kilka zdań o sobie (z zachowaniem oczywiście zasad ochrony danych osobowych). Do listu można dołączyć własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną z świątecznymi motywami (laurka) również w formacie A4.

Listy należy przekazać do 18 grudnia do wydziału polityki społecznej z dopiskiem „Świąteczny list do Babci/Dziadka”. Można to zrobić osobiście (po wcześniejszym telefonicznym umówienie się, 33 4971492) lub po prostu wrzucić do wystawionej przed ratuszem skrzyni na korespondencję. W okresie świąteczny wszystkie listy zostaną przekazane adresatom.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments