Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Narciarstwo klasyczne: Coś lekko drgnęło w skokach Żyły

Zawodnik WSS Wisła słabo co prawda pokazał się w drugiej serii, ale udana pierwsza kolejka pozwoliła mu zająć najlepsze w  tym sezonie i bardzo przyzwoite miejsce.

Nasza Kadra A w skokach narciarskich startuje w ten weekend w Pucharze Świata w niemieckim Klingenthal. Żyła w pierwszych zawodach był najlepszy z Polaków. Przede wszystkim rolę odegrał jego pierwszy skok na odległość 137 m., dając skoczkowi z Beskidów 7. miejsce i kontakt ze ścisłą czołówką. W drugiej odsłonie było już słabiej. W niesprzyjających warunkach Piotr zaliczył 126 m., lądując ostatecznie na 11. miejscu, podczas gdy dotąd w tym sezonie najlepsze miał 21. Niezbyt dobrze poszło innym Polakom. Do drugiej serii awansował tylko Dawid Kubacki i na końcu był 15. W zawodach startował Paweł Wąsek z WSS Wisła, ale przepadł w pierwszej serii (41. miejsce).

W Östersund rywalizują biegacze narciarscy. W kwalifikacjach w sprincie stylem klasycznym Kamil Bury z MKS Istebna zajął 55. miejsce i nie awansował do zawodów.

Dziś w Lillehammer nasze trzy skoczkinie zmierzyły się w konkursie Pucharu Interkontynentalnego w Lillehammer  Świetnie zaprezentowała się Nicole Konderla, która ostatecznie zajęła 11. miejsce, a Paulina Cieślar zajęła  39.