Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Narciarstwo klasyczne: Niedziela tylko trochę lepsza od soboty

Dominik Bury, fot. PZN

W niedzielę znów startowali biegacze i skoczkowie narciarscy z powiatu cieszyńskiego w pucharach świata. Było nieco lepiej, niż dzień wcześniej, choć nie pod każdym względem.

W fińskiej Ruce odbył się drugi konkurs PŚ w skokach narciarskich. Do zawodów nie zakwalifikował się Aleksander Zniszczoł. Piotr Żyła natomiast wywalczył awans do drugiej serii i finalnie zajął 21. miejsce, będąc najlepszym z Polaków, po skokach na odległości: 135,5 m i 131 m. Paweł Wąsek zajął 35. miejsce.

W tej samej miejscowości, w niedzielnym biegu narciarskim na 20 km stylem dowolnym ze startu wspólnego, zobaczyliśmy tylko Dominika Burego (MKS Istebna). Nasz reprezentant zajął ostatecznie 53  miejsce.