Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Narciarze z regionu w kadrach narodowych na sezon 2023/24

Fot. PZN

Polski Związek Narciarski podał pozostałe kadry narodowe w dyscyplinach narciarskich na sezon 2023/24.

Wcześniej już prezentowaliśmy przedstawicieli naszego regionu w kadrze skoków narciarskich. Teraz nadszedł czas na inne kategorie, wśród nich skoki narciarskie kobiet. Tam w Kadrze Narodowej A znalazła się tylko jedna zawodniczka, Nicole Konderla. Jest też grupa bazowa, do której powołano trzy sportsmenki, wszystkie z naszego regionu, czyli: Paulina Cieślar. Obie na dziś reprezentują KS AZS AWF Katowice i obie wywodzą się z WSS Wisła. Pozostałe dwie panie z grupy bazowej, to: Anna Twardosz z Suchej Beskidzkiej (obecnie KS AZS AWF Katowice) i Wiktoria Przybyła (SS-R LZS Sokół Szczyrk).

Panowie w Kadrze Narodowej A biegów narciarskich to bracia z Istebnej Dominik i Kamil Bury – obaj reprezentujący dziś klub KS AZS AWF Katowice. Sporo sportowców z naszego regionu znalazło się w Kadrze Narodowej B w biegach. Z klubu NKS Trojwieś Beskidzka: Zuzanna Fujak, Kamila Idziak, Łukasz Gazurek, Przemysław Legierski i z WSS Wisła Tomasz Wąsowicz.

W Kadrze Narodowej A biegów narciarskich kobiet nie figurują żadne nazwiska z Beskidów, natomiast w Kadrze B znalazły się: Weronika Jarecka i Emilia Dobija (obie LKS Klimczok Bystra).

W Kadrze Narodowej B w narciarstwie alpejskim są: Magdalena Bańdo (Team MB Szczyrk) i Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski).
Jak chodzi o panów, w Kadrze Narodowej A w narciarstwie alpejskim na sezon 2023/24 jest Piotr Haabdas (Żywiecki Klub Narciarski), zaś w Kadrze B Jan Łodziński i Wojciech Gałuszka (obaj Team MB Szczyrk), zaś Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk) jest w grupie bazowej tej dyscypliny.

Nasz region nie ma swoich przedstawicieli w kombinacji norweskiej, ani w Kadrze A w narciarstwie alpejskim.

google_news