Wydarzenia Bielsko-Biała

Poseł zwołał konferencję. Gdyby nie rząd, modernizacji by nie było?

Dziś o godz. 10.00 przy ul. Konopnickiej w Bielsku-Białej zwołano konferencję prasową Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Przemysław Drabek oraz radni miejscy podkreślali rolę kwoty przekazanej przez rząd na modernizację kąpieliska „Panorama”.

Przed południem przy bramie bielskiej „Panoramy” przy ul. Konopnickiej miała miejsce konferencja zorganizowana przez posła Przemysława Drabka. Na dobiegającą końca modernizację pływalni przekazano 25 mln zł z „Polskiego Ładu”. Był to powód briefingu, na którym podkreślano, że partia rządząca dotrzymuje danych obietnic.

Takich miejsc w Bielsku-Białej jest bardzo dużo. W każdej jednej gminie, w każdej miejscowości powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego inwestycje z dofinansowania rządowego są realizowane. My dotrzymujemy słowa. To są konkretne pieniądze, na konkretne projekty. W każdej dzielnicy, w każdej miejscowości można odnaleźć tablice, które pokazują, że realizujemy obietnice i wszystkie zapewnienia dotyczące inwestycji są realizowane. Współpracujemy z samorządami, ale pewne decyzje by nie zapadły, gdyby nie dofinansowania rządowe – mówił Przemysław Drabek.

Radny miejski i przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej Konrad Łoś podkreślał historyczną wartość „Panoramy”. – Stoimy w miejscu bardzo ważnym, historycznym. Obiekt został wybudowany w 1936 roku, zaprojektowany w biurze Karola Korna bezpośrednio po igrzyskach olimpijskich w Berlinie. Tutaj występowały amerykańskie pływaczki, odbywały się istotne zawody sportowe w skokach do wody. To tutaj także w 1955 roku był kręcony film pt. „Trzy starty”, a później, w latach 60-tych na planie filmowym „Jutro Meksyk” grał Zbigniew Cybulski. To jest miejsce historyczne i bardzo dobrze się stało, że wreszcie, po tylu latach pływalnia zostanie zwrócona mieszkańcom – mówił.

google_news
48 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
Tadek
1 rok temu

Jakie pieniądze dał rząd ,dali ludzie którzy tyrają tracąc zdrowie na takich nierobów spijających śmietankę ciągle kłamiąc że to rząd i pis. Niech się wezmą do roboty a później zobaczymy czy dalej z szyderczym uśmieszkiem będą tak samo głupoty gadać. Gdyby mieli choć trochę honoru to nie pokazywaliby się publicznie opowiadając o tej klice kolesi która powinna być dawno zdelegalizowana.

Olo
Olo
1 rok temu

Psuje i Szabrownicy

Krystian PIS
Krystian PIS
1 rok temu

Dziękujemy Panie Drabek oraz pozostałym Panom , Życząc dalej owocnej pracy ,dobrzy ludzie na dobrym miejscu , nam Bielszczanom potrzebni. .Już nie możemy doczekać się ,otwarcia ,należy się nam ,tej biedniejszej klasie ludzi ,bowiem na ,cygański las ,a ściślej mowa o basenie ,,w tym że miejscu,jest zgoła za drogo, Raz jeszcze dziękuję,w imieniu ,zdrowych i normalnych ludzi, ,nie plujących jadem ,w kierunku ,PIS, A tu mała dygresja do JADOWITYCh,Im więcej ,nas poniżanie ,tym bardziej jesteśmy silniejsi.Pozdrawiam wszystkich ,Bielszczanin ,empatyczny

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
1 rok temu
Reply to  Krystian PIS

bardziej silniejsi- polszczyzna “pierwsza” klasa

Tadek
Tadek
1 rok temu
Reply to  Krystian PIS

Do krystiana: jestem ciekawy co ty bierzesz że robi takie spustoszenie we łbie

Mach
Mach
1 rok temu

Kto w brązowych butach ten z PIS-u. ?

Mały
Mały
1 rok temu

Ktoś mocno uderzył się w głowę i chyba miał bardzo ciężkie zabawki w dzieciństwie uraz do dnia dzisiejszego pozostał.

M.
M.
1 rok temu

Zaczyna się kampania wyborcza i teraz takich akcji wychwalających rząd i polski ład będzie coraz więcej w całej Polsce.
25 mln od rządu i inne inwestycje z polskiego ładu brzmi nieźle, ale ile miasto Bielsko-Biała miało przychodów przed polskim ładem? Te tzw. dotrzymywanie słowa to ściema na potrzeby propagandy bo więcej zabrali niż teraz oddają.

cała prawda
cała prawda
1 rok temu

Przyjdzie niemiecki szpicel i dywersant to wam takie baseny pobuduje ,że ruski miesiąc popamiętacie

bsb1
bsb1
1 rok temu

Jezu….broń nas od tej sekty pis

Ada
Ada
1 rok temu

Banda darmozjadów, tacy są świetni, że konferencję muszą zwoływać… Ulice dziurawe, w mieście ciemność od północy, co chwilę jakieś awarie, trawa na skrzyżowaniach w nefralgicznych punktach po pas, a oni się szczycą, basenem, który notabene jak już P. Jarek wspomniał wyremontowano z naszych podatków. Cyrk, ale to specjalność PiS.

Tajniak
Tajniak
1 rok temu
Reply to  Ada

Ejj sorry, ale kto w mieście rządzi? Nie opluwaj swoich mocodawców.

Ada
Ada
1 rok temu
Reply to  Tajniak

A cała reszta po co tam siedzi, po to żeby przed wyborami siać propagandę i wciskać ciemnotę jacy to oni są świetni bo dają… Dają ale z naszych pieniążków.

Jarek
Jarek
1 rok temu

A pieniądze te czy nie są przypadkiem z naszych podatków i dodatkowych obciążeń finansowych zafundowanych przez rząd?. Niech sobie wezmą ten basen i d..ę wsadzą.

WD
WD
1 rok temu

Panie Pośle Drabek: na pływanie 25 mln z Polskiego Nieładu, a oddział pediatryczny w Cieszynie zamknięty… Wspaniała prespektywa. Zamiast z dzieckiem do szpitala, to przyjadę na basen… super

balbinka
balbinka
1 rok temu

Gdyby nie rząd nieudaczników pisowskich to wiele ,wiele innych pozytecznych i potrzebnych inwestycji bylo by w tym kraju.Juz niedługo i będą siedzieć.

Wania.
Wania.
1 rok temu
Reply to  balbinka

Proszę pana czy pan dalej prenumeruje Trybunę ludu !? . Proszę o adres też bym poczytał.

Zuza
Zuza
1 rok temu

A parkingu jak nie było tak nie ma

taka prawda
taka prawda
1 rok temu

Henry, Tusk ci mordę liże

Henry
Henry
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Świnia świni mordę ślini, codziennie o 19:30, taka prawda z samego Żoliborza

taka prawda
taka prawda
1 rok temu
Reply to  Henry

Tuż przed wyborami Platforma Obywatelska ma słabe notowania. Ludzie odkryli, że tyle obiecywała, a prawie nic nie zrobiła, finanse się psują. Przerażony tymi sondażami Donald Tusk biegnie do kościoła. Klęka i modli się:
– Panie Boże, jeśli pozwolisz Platformie pod moim kierownictwem jeszcze raz wygrać, to obiecuję, że nie będziemy się lenić, będziemy pracować, dotrzymamy wszystkich obietnic.
Odbyły się wybory. Platforma znowu wygrała. Tusk idzie do kościoła i zwraca się znowu do Boga:
– Oj, panie Boże kochany, jak człowiek jest w stresie, to jakie to głupoty wygaduje.

na obyrtkę
na obyrtkę
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Też głupoty wygadujesz, nie różnisz się od Tuska.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu
Reply to  na obyrtkę

No i sprawa się rypła

Henry
Henry
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Sturmbannfuhrer Holecka ślini się do konusa nawet w Dzień Dziecka.

Barbapapa
Barbapapa
1 rok temu

Widać że pływalnia gotowa, bo pisowskie chłopaki już w strojach kąpielowych.

Gorol
Gorol
1 rok temu

A czemu Szweda nima?

Gorol
Gorol
1 rok temu

A to oni się tam w rządzie składali na te “rządowe pieniądze” czy jak?

taka prawda
taka prawda
1 rok temu
Reply to  Gorol

Okazuję się, że dopiero na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi minister finansów Mateusz Szczurek, zdecydował się na zapytanie Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego (RKPP), co by tu zrobić, żeby chociaż ukrócić wyłudzenia podatku VAT, które wg raportu NIK ale także MFW są jednymi z najwyższych w UE i wynoszą około 3% PKB (w warunkach roku 2014 to około 52 mld zł). Przypomnijmy tylko, że kolejni ministrowie finansów koalicji PO-PSL na stwierdzenia opozycji o spadającej z roku na rok wydajności podatkowej z 4 najważniejszych podatków (VAT, akcyza, PIT i CIT), odpowiadali że wyłudzenia podatków (szczególnie VAT), nie są jakoś wyraźnie wyższe niż w innych krajach UE i że oni cały czas uszczelniają polski system podatkowy. Wprawdzie minister Szczurek przygotował kilka nowelizacji ustaw podatkowych (głównie VAT i CIT), które miały uszczelniać system podatkowy ale rezultaty tego uszczelniania są dosyć mizerne. Przypomnijmy tylko, że spadek dochodów podatkowych w… Czytaj więcej »

Gorol
Gorol
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Tyś mi to tak fajnie wyłożył. Wytłumacz mi jeszcze czemu przed pisiorami płaciłem za chleb 1.8 zł a teraz ponad 6 zł.

daje radę
daje radę
1 rok temu
Reply to  Gorol

Jeszcze Ci za chwilę wytłumaczy lepiej jak Prezydent, dlaczego projekt ustawy o komisji jest szybko podpisany.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu

 50 powodów, dlaczego ostatnie wybory parlamentarne wygrywa PiS a nie Platforma Obywatelska, PSL i Nowoczesna : 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld… Czytaj więcej »

słabe
słabe
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Kto by czytał takie epistoły od kiepskiego agitatora pod nickiem “taka prawda” co oznacza często g..no prawda

cała prawda
cała prawda
1 rok temu
Reply to  słabe

pakuj manele i na marsz niemieckiego dywersanta się szykuj ,to już niedługo ,zabierz kumpli ,fotoreportaż machną

niziutki poziom
niziutki poziom
1 rok temu
Reply to  cała prawda

Jest szereg innych form aktywności niż takie tępe, prymitywne wymienianie na siłę 50 punktów, powtarzanie tego swego n-ty raz. Nie taka prawda obowiązuje. Znajdę się tam gdzie zechcę bez Twojego wysyłania mnie.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu
Reply to  słabe

Wskaż synu 5 punktów gdzie minąłem się z prawdą.

po co?
po co?
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Znajdę więcej, te punkty są trochę bardziej złożone. Ale po co Tobie pojaśniać, jesteś jednokierunkowy.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu
Reply to  po co?

Acha czyli nie znalazłeś. Widzisz ,widzisz…

po co?
po co?
1 rok temu
Reply to  taka prawda

Co innego napisałem, szkoda mi czasu na znajdowanie, opisywanie dlaczego jest inaczej niż “taka prawda”, bo jesteś jednowymiarowy, do Ciebie żadne inne argumenty nie trafią.

cała prawda
cała prawda
1 rok temu
Reply to  po co?

twój czerep nawet nie jest jednowymiarowy ,jest skrajnie lewacki

Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu
Reply to  słabe

Kultura wymaga przeczytać a potem komentować. A i jeszcze zrozumieć ale to za wysokie wymagania .

wyjaśniam
wyjaśniam
1 rok temu
Reply to  Ciekawy

Wtedy gdybym miał kulturę “osobistom”, ale takiej nie mam i nie muszę czytać wypocin marnej proweniencji człowieka nawiedzonego misją. A i aż taki ciekawy nie jestem.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu

“…Na dobiegającą końca modernizację pływalni przekazano 25 mln zł z „Polskiego Ładu”..”

Wojciech
Wojciech
1 rok temu

Posłowie PIS proszę zejść z kadru – odstraszacie klientów kąpieliska. Na Żoliborzu w Warszawie u Prezesa PIS to może basen sponsorowaliście ale tu zadział samorząd miasta Bielsko-Biała przy wsparciu środków z UNI. Gdyby Wasza partia działała jak nasz samorząd nie byłoby skłóconego społeczeństwa.

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

a tą kase dał rzad czy UE

skąd pieniądze
skąd pieniądze
1 rok temu

Gdyby nie obywatele, rząd pieniędzy by nie miał.

Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu

Poprzedni rząd miał ale nie dał. Bo miał ale dla swoich .

nie miał - hau hau
nie miał - hau hau
1 rok temu
Reply to  Ciekawy

ale i nie miał tak gigantycznego deficytu. Jakieś tam oszczędności na konie robisz?

hau hau
hau hau
1 rok temu

koncie