Cieszyn Na sygnale

Narkotykowe wpadki

Cieszyńscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali miłośników marychy. Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Za ich wniesienie z terytorium innego państwa kara sięga 5 lat więzienia.

Policjanci zajęli najpierw ponad 80 gramów narkotyków. Pierwszy wpadł 30-latek z Piekar Śląskich, który przyniósł z terytorium Republiki Czeskiej do Polski ponad 75 gramów marihuany. Zatrzymany w Cieszynie mężczyzna już wcześniej był karany za inne przestępstwa. Kolejny z zatrzymanych to 28-letni mieszkaniec Zabrza, który był kontrolowany na ulicy Benedyktyńskiej miał ze sobą 5 gramów środków odurzających. Kolejna wpadka miała miejsce na ulicy Dojazdowej, gdzie policyjny  patrol zatrzymał do kontroli samochód, w którym podróżował 19-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnych celach. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Każdy z nich odpowie za przemyt i posiadanie narkotyków – to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Trzeba wiedzieć, że w Polsce posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających, substancji psychotropowych, (np. marihuany) to przestępstwo.

google_news