Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice

Narodowe Święto Niepodległości

Plakat UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

W najbliższy czwartek, 11 listopada w wielu miejscowościach uroczyście będzie obchodzona 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ustanowione w latach II RP Narodowe Święto Niepodległości przywrócono w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy. Uroczystości gromadzą społeczeństwo różnych opcji politycznych, acz w ostatnich latach jest to również niekiedy sposobność do wyrażania własnych politycznych sympatii i antypatii.

Programy uroczystości w podbeskidzkich miastach
Wadowice; 11 listopada:
10:00 – msza święta w Kościele pw. św. Piotra Apostoła,
11:00 – uroczysty przemarsz w pochodzie z pocztami. sztandarowymi ulicami Wadowic, złożenie kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 12. Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej.
13:00 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej (zaułek przy Czytelni Mieszczańskiej, ulica Krakowska).

Kalwaria Zebrzydowska:
9 XI (wtorek), godz. 17:00 – Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej – sala widowiskowa CKSiT, ul. Niemczynowskiego 3.
10 XI (środa) – warsztaty plastyczne w Starym Kinie.
16:00 – Kotyliony – warsztaty plastyczne dla dzieci (6+).
godz. 18:00 – Biało-czerwone lampiony – warsztaty dla dorosłych i seniorów.
11 XI (czwartek)  10:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny, kościół pw. św. Józefa. Po Mszy złożenie kwiatów przez delegacje pod tablicą upamiętniającą walczących i pomordowanych za Ojczyznę przy kościele.

Andrychów: 11 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Sucha Beskidzka; 11 listopada:
10:30 Złożenie kwiatów na kwaterze Wojska Polskiego na cmentarzu parafialnym.
11:00 Msza Św. za Ojczyznę. Po nabożeństwie, pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej i w asyście pocztów sztandarowych, przemarsz ulicami miasta pod tablicę marszałka Józefa Piłsudskiego (były budynek Biblioteki Suskiej przy ul. J. Piłsudskiego 23).
Miejskie obchody Święta Niepodległości zakończy koncert laureatów XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska moja Ojczyzna”, pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu o godz. 17.00.

Maków Podhalański;10 listopada
16.00 w sali OSP Maków Podhalański, przy ul. Kościuszki 2
– koncert pieśni patriotycznych i pokaz tańca narodowego
– burmistrz Makowa Podhalańskiego wręczy Stypendia Naukowe, Sportowe i Artystyczne uczniom z makowskiej gminy
11 listopada:
9.30 Msza św. za Ojczyznę w Makowskim Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin
10.30 – uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments