Bielsko-Biała Na sygnale

Nastolatka z Bielska-Białej ofiarą hejtu. Było troje prześladowców

FOT. Poglądowe/KMP W BIELSKU-BIAŁEJ

Nastolatka padła ofiarą hejtu, który rozgrywał się na forum popularnego komunikatora. Pomogli kryminalni zajmujący się przestępczością nieletnich z bielskiej komendy.

Policję zawiadomiła mama dziewczyny. Powiedziała, że jej nastoletnia córka od dłuższego czasu jest wyśmiewana przez koleżankę i dwóch kolegów. Rówieśnicy obrażali ją wulgarnymi wyzwiskami, wyśmiewali, przerabiali jej zdjęcia, w taki sposób, by ją poniżyć. Rozgrywało się to w cyberprzestrzeni, zniewagi i hejt padały na forum zamkniętej grupy na komunikatorze jednej z popularnych aplikacji społecznościowych. Dziewczynka czuła się zaszczuta, żyła w stresie i poczuciu zagrożenia.

Stróże prawa przyjęli zawiadomienie i przeprowadzili postępowanie na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjanci zatrzymali przemoc oraz zgromadzili materiał dowodowy i skierowali zawiadomienie do sądu rodzinnego, który zajmie się trojgiem uczniów. Ich dalszy los znajduje się teraz w rękach sędziego rodzinnego, który w przypadku czynów zabronionych popełnianych przez osoby nieletnie wykonuje uprawnienia prokuratora i sądu karnego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
McDobalds
McDobalds
1 rok temu

Ty ” przekroczenie uprawnień”
j*b..j ty się w łeb.
Zbluzgam Cię teraz, przerobię twoje zdjęcia tak żeby Cię ośmieszyć i powiedz mi że to ok?
albo “Kto nie chce niech nie czyta” ?
Patola jesteś i tyle…

Przekroczenie uprawnień
Przekroczenie uprawnień
1 rok temu

Ja to tu tylko zostawię do zastanowienia: art 54 konstytucji RP: każdemu zapewnia się SWOBODNE WYRAZANIE POGLĄDÓW. Pragnę państwu przypomnieć że w Polsce nie ma czegoś takiego jak “hejt” czy “mowa nienawiści” KON-STY-TU-CJA nie puszcza bąbelki!

Tojad
Tojad
1 rok temu

A słyszałeś o czymś takim jak naruszenie godności i dóbr osobistych? Zacznij myśleć, to nie boli.

Laura
Laura
1 rok temu

Brawo dla rodzica za odwagę, takie przestępstwa ucinać na pniu, młodzież już nie jednego rówieśnika przez hejt wyprawiła na tamten świat.Zero tolerancji dla młodocianych przestępców, karać, przewlec przez młyny sprawiedliwości!!!

Przekroczenie uprawnień
Przekroczenie uprawnień
1 rok temu
Reply to  Laura

Art 54 KON-STY-TU-CJI RP! W Polsce nie ma czegoś takiego jak “hejt”! Jest tylko i wyłącznie swobodne wyrażanie pogladów. Jak się coś komuś nie podoba niech wyłączy komunikator.