Wydarzenia Oświęcim

Nastolatka zgubiła list pożegnalny w perfumerii. Kupiła tam żyletki

Zdjęcie poglądowe. Fot. Anemone123 z Pixabay

To były dramatyczne chwile. Ekspedientki znalazły zgubiony przez klientkę list pożegnalny. Zareagowały tym szybciej, że nastolatka kupiła w drogerii żyletki.

Rzecz się działa wczoraj, 28 marca, w Kętach. Tuż przed 11.00 ekspedientki jednej z perfumerii powiadomiły policję o wizycie klientki. Obawiały się, że ta może targnąć się na swoje życie. Wynikało to z treści pozostawionego tam listu. Zakup żyletek tylko to potwierdzał.

– Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Na podstawie analizy treści listu policjantom udało się ustalić personalia jego autorki. To 19-letnia mieszkanka Kęt. Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się z jej rodziną. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, pod których opieką nastolatka została przewieziona na leczenie do szpitala – relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci reakcję ekspedientek określają jako wzorową. – Należą im się podziękowania. Nie zlekceważyły treści listu i w obawie o życie dziewczyny natychmiast powiadomiły policję. Dzięki temu policjanci mogli podjąć interwencję, poprzez którą osoba w depresji w porę uzyskała pomoc – stwierdza Małgorzata Jurecka.

Funkcjonariusze przypominają, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji, takich jak powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (bezpłatny telefon – nr 800 70 2222, strona internetowa – www.centrumwsparcia.pl), Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 (bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów). Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA (nr 22 484 88 01). Warto też zajrzeć na stronę www.stopdepresji.pl.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Norbert
Norbert
11 miesięcy temu

Nie ratuje się samobójców. Oni i tak to zrobią w późniejszym terminie. Szanujmy trudne decyzję bliźnich.

Rob
Rob
11 miesięcy temu
Reply to  Norbert

k****n

bije na alarm!
bije na alarm!
11 miesięcy temu

Ile takich nastolatków jest, którzy nie zgubili list a reakcja policjantów jest za późna? Tylko warto zajrzeć na stronę?

Ola
Ola
11 miesięcy temu
Reply to  bije na alarm!

Pewnie wielu, ale to też rola rodziców, rodziny żeby zainteresować się własnymi dziećmi….

nie takie proste
nie takie proste
11 miesięcy temu
Reply to  Ola

Nie do końca rodzice, rodzina daje sobie radę z nastolatkami, potrafią być zbuntowane, zamknięte w sobie i nie powiedzą.