Nasza Maja wygrała z Sarą. I to jaką Sarą!

Reprezentantka bielskiego klubu BKT Advantage Maja Chwalińska pokonała Sarę Errani, parę lat temu piątą rakietę świata.

Triumf 17-latki, która pochodzi z Dąbrowy Górniczej, ale od lat reprezentuje bielski klub, miał miejsce w I rundzie turnieju ITF w Starych Splavach, w Czechach. Errani nie już już co prawda tą samą zawodniczką, która siedem lat temu grała w finale wielkoszlemowego French Open. Od tamtej pory sporo się zmieniło, Włoszka została przyłapana na dopingu, ale to ciągle wielkie nazwisko w kobiecym tenisie. To zwycięstwo (w setach 6:3, 6:3) Maja Chwalińska zapamięta więc na długo.

Tymczasem jej młodszy kolega klubowy Jakub Jędrzejczak zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 14. Mistrzostwa odbywały się w Szczecinie.  W walce o finał uległ starszemu Igorowi Kubalce z Andrychowa. To kolejny medal Jakuba w kategorii młodzików – w zimie zdobył srebro. Bardzo dobrą formę zaprezentował także inny tenisista z Bielska – Mikołaj Migdalski, który jako najmłodszy uczestnik turnieju dotarł aż to ćwierćfinału. Kolejny medal dla BKT przywiozła ze Szczecina para Pola Langiewicz/Natalia Szczepaniak. Dziewczyny wywalczyły w grze podwójnej srebrne medale.