Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nie lubisz czekać na kuriera? Nadaj paczkę do Polski w magazynie przeładunkowym!

Kurier może odebrać paczkę wprost spod Twoich drzwi i dostarczyć ją pod wskazany adres nawet na drugim końcu świata. To niewątpliwie duża wygoda. Na odbiór paczki trzeba się jednak umówić, a czas oczekiwania może w niektórych przypadkach wynosić nawet 2 lub więcej dni. Jeśli chcesz wysyłać szybkie paczki z Anglii do Polski, taki rozwiązanie się nie sprawdzi. Jest za to inna możliwość – nadanie przesyłki bezpośrednio w magazynie lub innym punkcie przewoźnika!

Wysyłka paczki do Polski w punkcie – na czym to polega?

Wysyłka Paczki do Polski bezpośrednio w magazynie lub w innym punkcie przewoźnika zasadniczo wydaje się mniej komfortową opcją. W pewnych sytuacjach może to być jednak najlepsze rozwiązanie! Jego atutem jest przede wszystkim swoboda i prostota. Nie musisz zamawiać kuriera i czekać na niego w domu. Wystarczy, że weźmiesz zapakowaną paczkę do Polski pod pachę i udasz się do punktu nadania – dokładnie wtedy, kiedy będzie Ci wygodnie. Niekiedy dzięki temu możesz też zaoszczędzić parę złotych, ponieważ zdarza się, że usługa odbioru paczki u klienta jest dodatkowo płatna. To również rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas. Paczka nadana w magazynie trafi bezpośrednio do niego, a zatem również szybciej dotrze do odbiorcy.

Gdzie można nadać paczki do Polski z Anglii?

Gdzie można nadać paczki do Polski z Anglii? To zależy od tego, z jakiej usług firmy kurierskiej zdecydujesz się skorzystać. Większość z nich pracuje nad stałym poszerzaniem ilości punktów nadawczych, jednak u każdego ta sieć wygląda inaczej. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, najprawdopodobniej masz w pobliżu przynajmniej jeden taki punkt, niezależnie od wybranego przewoźnika. Niemal zawsze można nadać paczkę w magazynie przeładunkowym, które najczęściej połączone jest z centrum obsługi klienta. Ponadto paczki do Polski często można nadawać:

 • w sklepach,
 • na stacjach benzynowych,
 • w punktach usługowych,
 • w specjalnych automatach,
 • na poczcie.

Jak znaleźć taki punkt? Ich spis, mapę lub wyszukiwarkę na pewno znajdziesz na stronie przewoźnika. Jeśli wybierzesz opcję nadania w punkcie podczas zamawiania przesyłki za pośrednictwem brokera kurierskiego (np. Euro-Paka), zostaniesz również poinformowany o tym, gdzie możesz zawieźć swoją paczkę. Pamiętaj, że kurier do Polski może w takim przypadku dostarczyć przesyłkę na podany adres (tzw. przesyłka point to door, P2D) lub do wybranego punktu odbioru w kraju (przesyłka point to point, P2P).

Wygodna przesyłka paczek do Polski – jak nadać paczkę w punkcie?

Niezależnie od tego, czy często wysyłasz paczki do Polski, czy też jest to Twój pierwszy raz, na pewno poradzisz sobie z nadaniem w punkcie. Wystarczy:

 • odwiedzić stronę brokera kurierskiego, podać parametry paczki, kraj nadania i kraj odbioru;
 • z listy podanych ofert wybrać tę najkorzystniejszą;
 • zaznaczyć nadanie w punkcie i sprawdzić, dokąd można zawieźć paczkę w celu jej wysłania;
 • zatwierdzić i opłacić zamówienie, by dostać dostęp do dokumentów przewozowych;
 • wydrukować dokumenty, postępując zgodnie z otrzymaną instrukcją;
 • zapakować paczkę, przykleić etykietę;
 • zawieźć ją do punktu i nadać.

Gotowe! Jeśli chodzi o szybkie paczki do Polski, nadanie w magazynie to najlepszy pomysł, by skrócić jej drogę. Pamiętaj o tym rozwiązaniu szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na czasie!

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments