Wydarzenia Bielsko-Biała Oświęcim

Nie miał siły, żeby wołać o pomoc. Policjant uratował 41-latka przed utonięciem

Podinspektor Bartosz Iskierka – Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej

Podinspektor Bartosz Iskierka, Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania wskoczył do rzeki i uratował życie tonącemu mężczyźnie.

W niedzielę tuż po 14.00 żona policjanta w nurcie rzeki dostrzegła mężczyznę, który tonął, więc natychmiast zaalarmowała męża. Komendant błyskawicznie wskoczył do wody i po chwili wyciągnął na brzeg nieprzytomnego mężczyznę. Następnie razem z przyjaciółmi przystąpili do udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy, przywracając mu oddech i podstawowe funkcje życiowe. Mężczyzna nie odzyskał jednak przytomności, więc konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został ułożony w bezpiecznej pozycji i w oczekiwaniu na przyjazd karetki cały czas pozostawał pod opieką ratujących. Z brzegu rzeki został on przetransportowany przez strażaków do karetki pogotowia ratunkowego, a następnie oddany pod opiekę ratowników medycznych.

Policjanci z Kęt ustalili później, że mężczyzną, któremu podinspektor Bartosz Iskierka uratował życie, był 41-letni obywatel Ukrainy.

Podinspektor Bartosz Iskierka w Policji służy od 24 lat. Jest doświadczonym policjantem, który w chwili, gdy zagrożone było ludzkie życie, natychmiast podjął skuteczne, działania zapobiegając tragedii. Ogromne brawa za spostrzegawczość należą się również żonie komendanta, która jako jedyna z kilkunastu osób znajdujących się w tym czasie nad rzeką Sołą, dostrzegła tonącego mężczyznę, któremu zabrakło już sił, aby wzywać pomocy.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Każdy bu to zrobił to jest obowiązek na co te jaja że policjant tak im zniszczył reputację jaro i zero i nie trzeba w ten sposób ich podnosić ze ziemi.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Ciekawe czy ty w jakikolwiek sposób kiedykolwiek komuś pomogłaś??? Pewnie NIE!!!! Poza tym naucz się pisać poprawnie a potem komentuj. Poziom zero

Iwona
Iwona
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Poco ten szum każdy myślący by to zrobił ale że to zdołowany przez pis policjant to musi być szum.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

No… Czasami się na coś przydajecie… A swoją drogą to jak można się w Sole topić.

RYBA
RYBA
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Proponuję zobaczyć tę rzekę, kiedy gwałtownie przybiera po zrzucie wody ze zbiornika czanieckiego..
Ale i wtedy, kiedy jest na pozór leniwie wijącą się rzeką, bywa niebezpieczna.
Szczerze? Nieco mnie..dziwią i irytują tak postawione pytania.
Kolejna Superbohaterka?
Gratuluję.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 miesiąc temu
Reply to  RYBA

To nie jest komentarz od Hermenegildy lecz od podszywacza uzurpatora, prowokatora. Nie warto zastanawiać się nad sensem komentarzy ostatnio pod tym nickiem bo są one po to aby siać zamieszanie. Hermenegilda, która do tej pory miała wypowiedzi własne, musiała zmienić nick na Hermenegilda Pierwsza aby się nie wstydzić za komentarze nie swojego autorstwa. Prowadzenie polemiki nie ma sensu z osobnikiem, który celowo bruździ.