Na sygnale Oświęcim

Nie tylko nie siedzieli w domu, ale i rozrabiali

Fot. Wojciech Ciomborowski

Dbając o bezpieczeństwo  mieszkańców policjanci patrolują ulice i osiedla sprawdzając, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno zostać ograniczone, stosują się do zaleceń.  Mundurowi kontrolują także miejsca, w których wcześniej można było spotkać duże grupy dzieci i młodzieży, a których teraz dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa swoich najbliższych,  młodzi ludzie powinni unikać. Nie jest z tym najlepiej!

Minionej nocy policjanci z powiatu oświęcimskiego oprócz wyjazdu do kilkunastu interwencji domowych wszczętych przez nietrzeźwe osoby w miejscu zamieszkania, podjęli czynności w związku z ujawnionymi dwoma grupami młodych osób, które zlekceważyły wytyczne mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Do pierwszej interwencji doszło w Kętach przy ulicy Żwirki i Wigury tuż przed 23.00. Policjanci  wylegitymowali sześciu młodych mieszkańców miasta i gminy Kęty, którzy na miejsce nocnego spotkania towarzyskiego wybrali plac zabaw. Młodzi ludzie przeprosili za swoje głośne zachowanie. W związku z  tym zostali pouczeni o zachowaniu zgodnym z prawem, po czym rozeszli się do swoich domów.

Kilkadziesiąt minut później również w Kętach, lecz w rejonie dworca PKP, inna grupa młodych ludzi zwróciła uwagę mieszkańców swoim głośnym zachowaniem. W tym przypadku podczas czynności policjanci ustalili, że pełnoletnia młodzież spożywała alkohol w miejscu publicznym, co skończyło się mandatami.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments