Wydarzenia Bielsko-Biała

Każda kropla krwi na wagę złota

FOT: ARC PCK

Na razie takich tłumów jak na zdjęciu trudno się spodziewać. Ludzie jednak wciąż przychodzą i oddają krew.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach apeluje do wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną o oddawanie krwi.

Choć sytuacja nie jest dramatyczna, to pracownicy służby zdrowia zachęcają do oddawania krwi.

– Warto o tym pamiętać. Szczególnie teraz, gdy sytuacja jest wyjątkowa w związku epidemią koronawirusa – apeluje doktor Maciej Skwarna, szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

Wzrasta liczba osób hospitalizowanych, a zmniejsza tych, którzy krew oddają, a jest ona dalej potrzebna.

– Mówimy dziś o bohaterskiej postawie pracowników służby zdrowia, służb ratunkowych, pracowników handlu – twierdzi Arkadiusz Mikołajski, który aktywnie działa w Polskim Czerwonym Krzyżu w Bielsku-Białej.  – Punkty poboru zaczynają notować spadek poboru tego cennego leku, który nie ma ceny. Dlatego apeluję do wszystkich zdrowych, młodych osób, aby zdecydowały się na ten krok. Nawet jeśli wcześniej tego nie robiły. Można się zgłosić do centrum krwiodawstwa. To jest bezpieczne i bardzo potrzebne – prosi pan Arkadiusz.

W Bielsku-Białej krew można w godzinach 7.00 – 14.00 w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które mieści się przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 21. Dodatkowe informacje można uzyskać, dzwoniąc na numer telefonu 33 8221839.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments