Wydarzenia Cieszyn

Nie wierz ofertom z wizerunkami celebrytów. Mieszkanka powiatu cieszyńskiego straciła prawie 260 tys. zł

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Według informacji policji, bardzo popularny stał się sposób, gdzie przestępcy, wykorzystując w reklamach wizerunki znanych osób, namawiają do “zainwestowania” pieniędzy na giełdzie lub w kryptowaluty. Na takich właśnie “okazyjnych” transakcjach mieszkanka powiatu cieszyńskiego straciła prawie 260 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie informuje, że do jednego z jej komisariatów  zgłosiła się 55-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana w wyrachowany sposób. Przestępcy przekonali ją, że może bezpiecznie zainwestować swoje pieniądze w kryptowaluty i transakcje giełdowe. Dzięki tym inwestycjom miała w krótkim czasie zarobić duże pieniądze, co kobieta przeczytała w internecie. Oferta była na tyle interesująca, że postanowiła to sprawdzić. W tym celu podała swój numer telefonu, a po pewnym czasie zadzwonił do niej „konsultant”. Mężczyzna podczas rozmowy roztoczył przed nią wizję zarobku dużych i szybkich pieniędzy. Aby zacząć zarabiać, pokrzywdzona miała założyć konto na platformie inwestycyjnej, a zarabiać miał sam algorytm. Następnie zatelefonował fałszywy analityk bankowy, potwierdzając słowa przedmówcy i poinformował, że w zamian za pomoc w inwestycjach pobiorą od niej 10 procent prowizji. Nieświadoma niczego kobieta wykonywała bez zastanowienia polecenia fałszywego konsultanta oraz zainstalowała aplikację umożliwiającą zdalną pracę na jej pulpicie. Oszuści kazali jej przelać tysiąc złotych na opłatę wstępną i pierwszą inwestycję. Na fałszywym portalu giełdowym kobieta mogła podglądać rosnące w szybkim tempie zyski. Cały proceder trwał niespełna trzy tygodnie, w czasie których kobieta przelewała im coraz to większe kwoty celem uzyskania jeszcze większego zarobku. Gdy na jej koncie bankowym nie zostało już nic, wzięła kredyt w banku, a otrzymane pieniądze również przelała sprawcom. W sumie straciła prawie 260 tysięcy złotych.

– Szanowni Państwo! Ta historia to tylko jedna z wielu, z jakimi na co dzień mają do czynienia policjanci w całej Polsce. Nie ma dnia, żeby nie otrzymywali zgłoszeń od oszukanych, którzy przez nieostrożność w sieci tracą pieniądze. Czasami oszuści nakłaniają do kliknięcia na przesłane przez siebie linki, które kierują do fałszywych stron wyłudzających dane dostępowe do konta. Innym razem namawiają do instalowania różnych aplikacji, które również umożliwiają im dostęp do naszych kont i kradzież pieniędzy. Nierzadko udają klientów, którzy chcą od nas kupić towar wystawiony na portalu aukcyjnym i wyłudzają od nas dane, żeby następnie nas okraść. Policja przypomina: nie podejmuj decyzji o inwestowaniu pochopnie, przed zainwestowaniem swoich oszczędności poradź się specjalisty, zweryfikuj firmę, inwestycję czy osobę, która namawia Cię do zainwestowania. Pokrzywdzeni tego rodzaju przestępstwem, to często wcale nie seniorzy, a osoby w różnym wieku, które na pozór są dość dobrze zorientowane w kwestii płatności internetowych. Pomimo tego oszustom udaje się ich okradać. Dlatego apelujemy – W SIECI ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ! – apelują policjanci.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pytacz
Pytacz
9 miesięcy temu

Zawsze się zastanawiam jak ktoś tak naiwny jest w stanie zarobić takie pieniądze…

postaraj się
postaraj się
9 miesięcy temu
Reply to  Pytacz

Pozastanawiaj się trochę dłużej, o ile uda Ci się dojść do mądrości własnej, a noże to być trudne – podziel się z nami sukcesem.

postarany itp. itd.
postarany itp. itd.
9 miesięcy temu
Reply to  postaraj się

Znowu trolujesz. Tam gdzie komentarze tam twoje głupie wypowiedzi pod setką nicków.

101
101
9 miesięcy temu

głupie na głupsze

JANUSZ
JANUSZ
9 miesięcy temu
Reply to  Pytacz

Niestety to mogą być oszczędności całego życia,albo bankowe środki zaoszczedzone z działalności gospodarczej. Brak i niemożność wykorzystania urlopów wypoczynkowych,oszczędny tryb życia,a na końcu chęć podwojenie posiadanych środków ….