Wydarzenia Bielsko-Biała

Nie zapomnij o złożeniu deklaracji

Fot. Marcin Płużek

 

Od 1 lipca właściciele lub zarządcy wszystkich budynków mieszkalnych oraz niezamieszkanych mają obowiązek wypełnienia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Dane te trafiają do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Deklaracje – przypominają bielscy urzędnicy – można składać w formie elektroniczne (przez internet) lub tradycyjnie na papierowym formularzu. Polecana jest pierwsza z form z uwagi na oszczędność czasu i prostotę złożenia deklaracji. Można to zrobić na stronie : https://zone.gunb.gov.pl/
W przypadku deklaracji papierowych wypełniony formularz należy wysłać listem albo złożyć osobiście w urzędzie gmina, na terenie której znajduje się budynek (w przypadku Bielska-Białej na stanowisku numer 3 Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 6). Druki deklaracji można pobrać tutaj.
Zainteresowani mają rok na dopełnieni tego obowiązku, czyli do 30 czerwca 2022 roku. Natomiast w przypadku budynków nowo powstających 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła .
Ważna uwaga dla bielszczan gdzie Urząd Miejski zbiera już od pewnego czasu podobne dane od właścicieli budynków. – Miejskie ankiety z 2020 roku, dotyczące ogrzewania, wypełniane przez mieszkańców domów jednorodzinnych i składane w Urzędzie Miejskim nie mogą być traktowane jako spełnienie powyższego obowiązku wprowadzonego ustawą na terenie całego kraju – podkreślają urzędnicy.
Więcej informacji na temat deklaracji można uzyskać pod telefonem 33 4971509

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments