Wydarzenia Czechowice-Dziedzice Wadowice

Nie żyje legenda andrychowskiej siatkówki

Fot. Facebook Izdebnik.info

Świat siatkówki poniósł dużą stratę. W wieku 65 lat odszedł do wieczności Bogusław Żaloudik.

Wprawdzie Bogusław Żaluodik urodził się w Czechowicach-Dziedzicach, ale na wieki zapisał się na kartach historii powiatu wadowickiego. Wystąpił w 271 meczach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W latach 1973-76 bronił barw Jedności Michałkowice (Sosnowiec), by przez dwa kolejne sezony być zawodnikiem warszawskiej Legii. W 1977 przeniósł się do Beskidu Andrychów i jako środkowy występował w nim nieprzerwanie przez siedem sezonów. W swoim życiorysie miał także 12 występów w koszulce z orłem na piersi. Na gali z okazji 100-lecia andrychowskiego klubu został odznaczony medalem „Za wybitne zasługi dla rozwoju piłki siatkowej”.

Po przejściu na siatkarską emeryturę został nauczycielem i to nauczycielem z powołania. Rzecz jasna zawsze najbliższa sercu pozostała mu siatkówką, miłością do której starał się zaszczepiać młode pokolenie jako nauczyciel, wychowawca i dyrektor  Zespołu Szkół w Izdebniku.

Na miejsce wiecznego spoczynku Bogusław Żaloudik zostanie odprowadzony we wtorek w Częstochowie.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Marcel Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcel
Gość
Marcel

I zaszczepił, wiele zawodów wygrywaliśmy pod jego wodzą. Pozdrowienia z Izdebnika. Pozostaje mi tylko powiedzieć ŻEGNAJ WODZU.