Wydarzenia Cieszyn

Nie żyje Otton Widzik, założyciel WOPR w Cieszynie. Kochał to, co robił

Fot. z archiwum klubu pływackiego Delfin w Cieszynie / FB

Wczoraj zmarł Otton Widzik, założyciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na ziemi cieszyńskiej. Funkcję prezesa oddziału pełnił przez 50 lat.

Otton Widzik nauczył pływać rzesze mieszkańców Cieszyna i okolic, trenował najlepszych, zarażał pasją. Członkowie klubu pływackiego “Delfin” w Cieszynie wspominają swojego mistrza i założyciela klubu we wzruszający sposób: “Był człowiekiem niezwykłym, oddany swoim pasjom. Kochającym mężem, ojcem, dziadkiem, pradziadkiem. Człowiekiem wielkiego serca i wielu zasług. Przez wiele lat pracował jako ratownik wodny. Założyciel WOPR w Cieszynie oraz klubu pływackiego Delfin Cieszyn. Nagradzany wieloma odznaczeniami , medalami, dyplomami. Liczne nagrody i dokonania sportowe, jakie zgromadził przez całe swoje życie, potwierdzają, że kochał to, co robił. Nigdy nie odmawiał pomocy. Zawsze życzliwy i uśmiechnięty z ogromnym poczuciem humoru. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał otuchy i sprawiał, że dzień stawał się lepszy. Takiego właśnie Cię Ottku zapamiętamy! Twoje odejście to nieodżałowana strata. Będziemy Cię nosić w sercu i na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!” – czytamy na profilu facebookowym “Delfin Cieszyn”.

Zmarły przeszedł w 2012 na ratowniczą emeryturę. Wówczas, na zjeździe sprawozdawczo-wyborczym oddziału powiatowego WOPR w Cieszynie, podjęto uchwałę dotyczącą przyznania Ottonowi Widzikowi tytułu Honorowego Prezesa Oddziału Powiatowego w Cieszynie. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.

Fot. z archiwum Beskidzkiego WOPR oddział w Cieszynie / FB

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
7 miesięcy temu

Wspaniały człowiek, uratował tak wiele istnień ludzkich. Cześć Jego Pamięci!