Cieszyn Na sygnale

Nielegalna fabryka tytoniu

Fot. KPP w Cieszynie

Mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wpadli na trop znajdującej się na terenie powiatu cieszyńskiego nielegalnej fabryki tytoniu.

Kiedy udało im się ustalić obiekt, w którym prowadzona była przestępcza działalność, weszli do jego środka i w hali produkcyjnej odkryli kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej. Znajdowały się tam też duże ilości samego tytoniu.

– Mundurowi zabezpieczyli ponad 3200 kg suszu i 2400 kg krajanki tytoniowej, a także maszyny do cięcia tytoniu z kompletnym osprzętem oraz bęben do parowania i suszenia tytoniu. Obiekt był profesjonalnie przystosowany do produkcji tytoniu na wielką skalę – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych.

Podczas akcji udało się zatrzymać także 51-letniego mieszkańca Śląska podejrzewanego o przestępczy proceder. W Prokuraturze Rejonowej w Cieszynie mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z popełnieniem przestępstw karno-skarbowych, za które grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

navigate_before
navigate_next

google_news