Na sygnale Wadowice

Nielegalny proceder w Andrychowie. Zabezpieczono 180 tys. papierosów i 80 litrów alkoholu | FOTO

Fot. Policja Wadowice

Katowiccy policjanci zatrzymali mieszkańca Andrychowa podejrzanego o posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Czarnorynkowa wartość samych papierosów to około 100 tysięcy złotych. Teraz sprawą zajmuje się policja w Wadowicach.

Policjanci z wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ustalili, że mieszkaniec Andrychowa może posiadać nielegalne papierosy i alkohol.

25 października, funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres na terenie miasta, gdzie zastali 48-letniego andrychowianina. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w garażu i samochodzie mężczyzny papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzowych. Łącznie zabezpieczyli ponad 180 tysięcy sztuk papierosów różnych marek oraz niemal 80 litrów wyrobów spirytusowych.

48-letni właściciel nielegalnych wyrobów został zatrzymany. Sprawę przejęli policjanci pionu kryminalnego z wadowickiej komendy, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach prowadzą postępowanie przygotowawcze w tym zakresie. Zebrany w sprawie materiał, pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie w zakresie należności podatku akcyzowego.

Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności. Szacowana wartość uszczuplenia podatkowego to co najmniej 220 tysięcy złotych.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments