Wydarzenia Bielsko-Biała

Niemal milion odwiedzin w BBOSiR!

W 2022 roku obiekty Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odwiedziło blisko milion osób! Magiczna granica zapewne zostanie przekroczona, gdy latem podwoje otworzy legendarna „Panorama”. W BBOSiRze skupiają się na dynamicznym rozwoju we wszystkich kierunkach. W ubiegłym roku odbyło się aż 130 imprez, a w tym roku ilość propozycji może przyprawić o zawrót głowy.

Aktywność jest trendy!

– W 2022 r. zorganizowaliśmy i współorganizowaliśmy prawie 130 imprez sportowo-rekreacyjnych, warsztatów oraz amatorskich rozgrywek ligowych, w których udział wzięło prawie 90 tys. osób. Ze wszystkich naszych obiektów skorzystało i odwiedziło je nieco ponad 950 tys. osób – wylicza Sebastian Wyszyński, dyrektor BBOSiR-u.

Największe zainteresowanie mieszkańców i turystów wiązało się z funkcjonowaniem krytej pływalni „Troclik”, którą odwiedziło aż 176 tys. osób. Wielką popularnością cieszyły się ponadto ośrodek narciarski „Dębowiec” (171 tys.) i „Hala pod Dębowcem” (119 tys.). Mieszkańcy i przyjezdni chętnie wpadali także na Błonia (ok. 80 tys.), pływalnię „Start” (57 tys.), Stadion Miejski (56 tys.), „Orlik” przy ul. Słowackiego (50 tys.), stadion „Sprint” (45 tys.) i ośrodek „Victoria” (ok. 75 tys.). Co znamienne, we wszystkich przypadkach popularność 14 obiektów rosła, a w niektórych niemal się podwajała!

– Osiadanie na laurach jest nie w naszym stylu. Bo dobrze wiemy, że ostatnie sukcesy to wynik wytężonej pracy, którą trzeba kontynuować. W tym roku skupimy się więc na dalszej modernizacji infrastruktury sportowej, rozwijaniu oferty imprez i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych oraz wzmocnieniu działań marketingowych. Pozyskujemy coraz więcej partnerów i sponsorów, dzięki czemu poszerzamy grono odbiorców naszych działań oraz kreujemy nowe i atrakcyjne propozycje dla mieszkańców. Nasi partnerzy doceniają naszą otwartość, stąd ciekawych projektów jest – i będzie – coraz więcej – zwraca uwagę Sebastian Wyszyński.

Pięknie i nowocześnie

Największym wydarzeniem roku będzie oddanie do użytku legendarnej pływalni „Panorama”. – Mieszkańcy otrzymają na wakacje nowoczesny obiekt z wieloma atrakcjami. Powstaną: basen do skoków o głębokości 3,8 m, 10-torowy basen pływacki, basen do nauki pływania, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, brodzik oraz wodny plac zabaw. Dodatkowo wyremontowane zostaną pomieszczenia zaplecza sanitarnego, widownia, budynki administracyjne oraz chodniki – wylicza dyrektor BBOSiR-u.

Gruntowną modernizację przejdzie ponadto stadion przy ul. Jaworzańskiej. – W grudniu rozpoczęła się modernizacja, obejmująca m.in. wykonanie nowej nawierzchni boiska z trawy syntetycznej, budowę trybun dla ok. 430 osób, a także zamontowanie energooszczędnego oświetlenia LED płyty boiska. Przewiduje się, że otwarcie obiektu nastąpi w połowie tego roku. Mocno zaawansowane są także prace projektowe mające na celu modernizację terenów rekreacyjnych zlokalizowanych na „Błoniach” – planuje się kompleksową przebudowę znajdujących się tam obiektów ze szczególnym uwzględnieniem funkcji rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży, a także rozbudowę infrastruktury dedykowanej turystyce rowerowej – zdradza Sebastian Wyszyński.

Sportowy zawrót głowy

Akcja pod hasłem „Lato w mieście na sportowo” i jej zimowy odpowiednik to sztandarowe hity BBOSiR-u, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i dużą frekwencją. – W tym roku postaramy się, by program był jeszcze bardziej efektowny – zapewnia Tomasz Szlaga, zastępca dyrektora BBOSiR-u. – Jednocześnie kontynuowane będą te przedsięwzięcia i warsztaty, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. To m.in. cykl turniejów Grand Prix Bielska-Białej w tenisie stołowym, miniturnieje w piłce nożnej „Żaki Rządzą”, biegi na orientację „Bielsko-Biała Nocą”, turniej „Przedszkoliada”, a także Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w Siatkówce Plażowej – zachęca do udziału.

Oferta planowanych warsztatów obejmuje choćby pływanie, piłkę nożną, tenis stołowy, strzelectwo, jazdę na rolkach, deskorolce, łyżwach i nartach. – Jesteśmy dumni z tego, że zajęcia te oferujemy wszystkim grupom wiekowym. Cieszymy się, że dostrzegają i doceniają to seniorzy – mówi Sebastian Wyszyński.

W tym roku po raz pierwszy odbędą się Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Triathlonie Sprinterskim, Otwarte Mistrzostwa Miasta na Rowerach Górskich, „Nocne Wyzwanie – Bielsko-Biała 10. i 5. Nocą” – uliczny bieg na 5 i 10 km oraz Wyścig Rowerowy „Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowanych uliczek świat”. Oprócz imprez o charakterze lokalnym, przewiduje się zorganizowanie w obiektach BBOSiR-u imprez o wymiarze ogólnopolskim, jak Mistrzostwa Śląska w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce, Cadet European Cup w Judo oraz Centralne Uroczystości Dnia Olimpijczyka. Warto także wspomnieć, że w 2023 r. prowadzony jest program powszechnej nauki pływania dedykowany dla uczniów klas III, którym objętych zostało ponad tysiąc uczniów z 20 placówek oświatowych.

Bądź na bieżąco z BBOSiR-em dzięki:

stronie internetowej

stronie facebookowej

profilowi na Instagramie

google_news