Na sygnale Sucha Beskidzka

Nieodpowiedzialni kierowcy na oku policji. Cztery wysokie mandaty na jednym przejeździe

Fot. Policja Sucha Beskidzka

Pulsujące czerwone światła na przejazdach kolejowych to jak przypomina suska policja, nie ostrzeżenie, tylko zakaz wjazdu na przejazd. Zapomniało o tym kilku kierowców na przejeździe kolejowym w Jordanowie i każdy, który zignorował czerwone światło na sygnalizatorze, poniósł surowe konsekwencje.

Policjanci z wydziału wykroczeń Komisariatu Policji w Jordanowie zakończyli prowadzone czynności wyjaśniające ukaraniem mandatem karnym czterech kierowców, którzy wjeżdżali na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorach. Każdy z ustalonych kierujących, w tym kierowca skody na zamieszczonym zdjęciu został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł. Dodatkowo do konta każdego z nich zostało dopisanych 15 pkt karnych.

Policja przypomina, że w trakcie zbliżania się do przejazdu kolejowego należy zawsze zachować szczególną ostrożność, a w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy, po prostu zaczekać. Pociąg ma zawsze pierwszeństwo. Maszynista jeżeli nawet dostrzeże zagrożenie na torach, nie jest w stanie zatrzymać rozpędzonego kilkusettonowego składu tak szybko.

google_news