E-edukacja Cieszyn

Niepodległościowe zmagania z ortografią

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

W Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbył się Międzynarodowy Konkurs Dyktando Niepodległościowe. Wydarzenie swoim patronatem objęła cieszyńska burmistrz oraz starosta Powiatu Cieszyńskiego.

W konkursie udział brali uczniowie ze wszystkich cieszyńskich szkół średnich oraz uczący się w Polskim Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie. Do konkursu przystąpiło 43 uczniów. Młodzież biorąca udział w ortograficznych zmaganiach miała pokazać swoje umiejętności poprawnej pisowni polskiej, szczególnie uwzględniając nazwy własne związane z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę.

W trakcie sprawdzania prac przez Komisję, uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać wykładu Władysławy Magiery, która fascynująco opowiadała na temat odzyskiwania niepodległości na terenie Śląska Cieszyńskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Emilia Koczoń z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie (pod opieką Agaty Ogórek), drugie miejsce zajęła Paulina Tomica z ZSEG im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (pod opieką Ewy Kuleszy), trzecie miejsce zdobył zaś Jan Konarzewski z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie (pod opieką Haliny Puczek). Cały konkurs zorganizowała oraz przeprowadziła Radosława Baściuk.

google_news