Wydarzenia Bielsko-Biała

Niesamowity i magiczny klimat. Ruszyły Święta na Starówce! – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

Rozpoczęły się Święta na Starówce! Można poczuć zapach pierników i grzanego wina, stragany skrzą się bogactwem świątecznych ozdób, a w magiczny nastrój wprowadzali artyści występujący na bielskim rynku.

– Święta na starówce to bardzo lubiana przez bielszczan i gości impreza plenerowa, która na trwałe wpisała się już w miejski krajobraz. Kiermasz, występy artystyczne i inne atrakcje tworzą wyjątkową przedświąteczną atmosferę na tydzień przed Bożym Narodzeniem – zwracają uwagę w bielskim ratuszu.

Wzorem ubiegłych lat, na rynku stanęły drewniane pawilony, w których działać będą stoiska gastronomiczne. Sprzedawane są tam gorące dania i napoje, ciasta i inne smakołyki. Na rynku stanęła też scena, na której podczas „Świąt na starówce” będą się odbywać występy artystyczne.

Już jutro o 17.30 bożonarodzeniowe przeboje wszech czasów wykona Eclipse Band, który charakteryzuje ogromna energia, doświadczenie, profesjonalizm, a nawet układy taneczne. Gwiazdą soboty będzie natomiast Dawid Kwiatkowski, polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Gdy pożegna się z publicznością, przyjdzie czas na kolejne disco.

Niedzielne koncerty 19 grudnia o 16.00 rozpocznie widowisko przygotowane przez Miejski Dom Kultury z okazji 25-lecia tej instytucji pt. „Beskidzkie Betlejem”. Usłyszymy najpiękniejsze tradycyjne polskie kolędy i ludowe pastorałki na góralską nutę w znakomitych aranżacjach Jacka Obstarczyka, które przeplatane będą opowieściami o zwyczajach i obrzędach panujących w górach. Wystąpią Bielski Chór Gospel z towarzyszącym bandem i Michał Czulak „Czulens”, Chór Męski Harfa, Chór Echo, Kapela Góralska Beskid, Kapela Beskidek, Kapela Cuda Wianki, Kapela Śtudry, Zespół Kontrasty, Dziecięcy Chórek Pinokio, Zespół Melodyjka, Zespół Retrospekcja, Anna Majeranowska, Małgorzata Langner, Antonina Romanowska i Tigran Vardikyan. Na zakończenie wieczoru o 18.00 zaplanowano bożenarodzeniowy koncert Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Tradycyjna „Mikołajowa strefa dla dzieci” zlokalizowana została na placu Wolności, gdzie na najmłodszych czekają Mikołaj z wesołymi elfami i saniami, karuzela i inne atrakcje, w tym animacje i zabawy. Na placu Wolności ustawiony został telebim, który na żywo transmitować będzie program artystyczny z rynku oraz pokazywać filmy reklamowe i promocyjne oraz bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych. Tamże, 19 grudnia o 18.00, pojawią się Teatr Lufcik na Korbkę & AzisLights z programem „70 fajerek”. Zapowiada się świąteczny, rozgrzewający spektakl animacyjny wraz z pokazem ognia.

Na placu Wolności, również w ramach kiermaszu świątecznego, swoje stoiska mają wystawcy indywidualni. W ofercie m.in. stroiki, ozdoby choinkowe, biżuteria, dekoracje, miody i przetwory pszczele, wyroby rękodzieła, tradycyjne wędliny i wyroby wędliniarskie, sery, słodycze, pierniki, żywność ekologiczna i wiele innych.

Zarówno rynek, jak i ulica 11 Listopada oraz plac Wolności zyskały specjalną, oryginalną dekorację świetlną. Na placu Chrobrego stoi nowa, pięknie udekorowana choinka oraz są inne ozdoby.

 

bsh

bsh

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments