Wydarzenia Na sygnale Żywiec

Niewybuch w Żywcu. Na miejsce udali się saperzy

Zdjęcie poglądowe

Wczoraj w Żywcu jeden z mieszkańców odnalazł pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Żywieccy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Policja apeluje, aby w przypadku znalezienia takich przedmiotów pod żadnym pozorem ich nie dotykać.

Wczoraj około 14.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację od jednego z mieszkańców, że w rejonie Góry Burgałowskiej znajduje się pocisk. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym i potwierdzili zgłoszenie. Niewypał zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczyli teren.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią, dlatego apelujemy o ostrożność i rozwagę. Przypominamy również o niezwłocznym zgłaszaniu odpowiednim służbom takich znalezisk – apelują żywieccy policjanci.

Źródło: Policja Żywiec

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pech
pech
10 miesięcy temu

A komendantowi policji wypalił a nie wybuchł