Wydarzenia Cieszyn

Niezapomniana Honoratka z Koniakowa. Nie żyje Barbara Krafftówna – wspomnienie

23 stycznia media obiegła wiadomość o śmierci Barbary Krafftówny, aktorki, artystki Kabaretu Starszczych Panów. W serialu “Czterej pancerni i pies”  wcielała się w rolę  pochodzącej z Koniakowa Honoratki, ukochanej Gustlika, którą cechował inteligentny dowcip i przebojowość. O śmierci aktorki w niedzielę poinformował ZASP – Związek Artystów Scen Polskich.

Barbara Krafftówna zmarła w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Jedni znali ją z filmów i seriali, drudzy zaś z wspominanego Kabaretu Starszych Panów. Gdyby zapytać szerszej publiczności, jakie mają skojareznia z jej twórczością, oprócz rzeczy oczywistych, pewnie znaczna część powiedziałaby, że pamięta jej charakterystyczne wykonanie piosenki “Przeklnę Cię” i utworu “W czasie deszczu dzieci się nudzą, które dorocznie, przy okazji jej zawodowych jubileuszach były udostępniane w sieci.

fot. mat. pras. / Barbara Krafftówna

W 2016 roku na rynku pojawiła się jej biografia pod tytułem “Krafftówna w krainie czarów”, która do dziś cieszy się pozytywnymi opiniami z ust czytelników. Powstał też film o tym samym tytule. Za jego scenariusz odpowiedzialny jest Remigiusz Grzela. Premiera filmu “Krafftówna w krainie czarów” miała miejsce 21 maja 2021. To ponad 80 minut poświęconych artystce, które warto poświęcić, by zapoznać się z tytułem i przypomnieć sobie wydarzenia z jej życia, ale także dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej bez dwóch zdań wybitnej postaci.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
3 miesięcy temu

Pasowałoby aby pani wójt Istebnej wystosowała list kondolencyjny.