Wydarzenia Bielsko-Biała

Niezapomniane dzieła Morricone w Cavatina Hall. Zagrają Mitch & Mitch!

Tajemniczy i zmienny niczym kameleon zespół Mitch & Mitch wziął na tapet twórczość Ennio Morricone. Koncertem w Cavatina Hall będą zachwyceni miłośnicy dzieł wielkiego kompozytora i włoskiego klimatu, którzy w muzyce poszukują szczególnych emocji i nowych dróg.

W piątek, 27 października, o 19.00 w Cavatina Hall w Bielsku-Białej czeka nas koncert formacji Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Mitch & Mitch to jeden z najciekawszych i z pewnością najbardziej pracowitych polskich zespołów, którego jedyną stałą cechą jest… zmienność! I to zarówno w kontekście składu osobowego grupy, jak i gatunku muzyki, którą akurat chce wykonywać. Ilość podejmowanych przez formację projektów, współprac i kooperacji niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Sprawy nie ułatwia też fakt, że muzycy celowo ukrywają się pod pseudonimami bazującymi na imieniu Mitch, stronią od wywiadów, a czasami podają się nawet za inne osoby, m.in. za… ambasadorów USA w Polsce. Wszystko to – jak można łatwo się domyślić – przysparza nie lada problemów nie tylko organizatorom koncertów, ale również i wiernym fanom zespołu.

Lista ich przewinień jest zbyt długa, by wszystkie tu wymieniać, ale spróbujmy: jako pierwsi zagrali country na OFF Festivalu, przekonali alternatywną publiczność do Zbigniewa Wodeckiego, nagrywając z nim świetnie przyjęty album, występowali już w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie (a nawet jako orkiestra i chór!), współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych oraz… zagrali już podobno wszystko i wszędzie. No, może poza Cavatiną Hall.

– Nadrabiamy więc to niedopatrzenie i zapraszamy wszystkich spragnionych dobrej muzyki na koncert, który – gwarantujemy – trafi w gusta zarówno fanów muzyki filmowej, jak i miłośników chianti, Toskanii i włoskiego słońca – zachęcają do udziału organizatorzy.

Tym razem zespół Mitch & Mitch wziął na tapet twórczość maestro Ennio Morricone. Dwóch stałych członków zespołu (tutaj występujących pod pseudonimem Michele i Michele) postanowiło zaprosić do współpracy uznane i utalentowane instrumentalistki i wokalistki, które zgodnie z zespołowym dress codem przybrały odpowiednie pseudonimy, wcielając się we wspólnie wymyślone role. I przyznać trzeba, że wspólnie udało im się stworzyć dzieło totalne: album niesiony niezwykłą lekkością, wywołujący w człowieku same pozytywne emocje, skojarzenia i stan błogiego odprężenia. Ta lekkość to także efekt wyboru utworów włoskiego kompozytora, być może mniej rozpoznawalnych, a skomponowanych przez niego na przestrzeni lat 1969-1971. Kompozycji wkraczających w rejony easy listeningu i bossa novy, będących uosobieniem piękna, romantyzmu i finezyjności. W Bielsku-Białej zagrają jako Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w składzie:

Anna Baranetti – corno francese
Anna Brachacci – basso
Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto traverso
Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione
Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, pianoforte
Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica
Mitch a.k.a. Michele – batteria

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico
Cavatina Hall
sala główna
27 października, g. 19.00

Bilety do nabycia na
www.cavatinahall.pl

google_news