Wydarzenia Cieszyn

Nowa wiata w Pruchnej już otwarta. W tle marsz nordic walking | ZDJĘCIA

We wtorek, 17 października w Pruchnej, przy Gminnym Centrum Integracji Wsi odbyło się oficjalne otwarcie nowej wiaty. Została zbudowana w ramach zadania “Budowa wiaty rekreacyjnej na terenie Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej” w ramach Konkursu Marszałkowskiego – Inicjatywa sołecka 2023 i Funduszu Sołeckiego Sołectwa Pruchna.

Symboliczną wstęgę przecięli Robert Karpeta Zastępca Dyrektora Departamentu Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Anna Grygierek – Burmistrz Strumienia, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń oraz Sołtys Leszek Czakon. To kolejne już miejsce spotkań i aktywności na świeżym powietrzu w Gminie Strumień. W wydarzeniu wziął udział również Tomáš Holuša – Starosta czeskiego Šenova wraz z delegacją.

Po części oficjalnej kijki poszły w ruch i wszyscy zgromadzeni wyruszyli na kolejny już w tym roku marsz nordic walking, tym razem zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchnej we współpracy z Gminą Strumień. Trasa wiodła przez malownicze tereny sołectwa Pruchna.

fot. Gmina Strumień

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wiata jest podmiotem
wiata jest podmiotem
5 miesięcy temu

Proszę pokazać jak ta wiata wygląda okazale, że warta jest otwierania.