E-edukacja Cieszyn

Niezwykli goście w SP nr 4

Szkołę Podstawową nr 4 w Wiśle Głębcach odwiedzili niezwykli goście – niepełnosprawni przedstawiciele Fundacji “Podróże bez granic”.

Pani Anna i pan Artur poruszają się na wózkach, a do Wisły przyjechali aż z Trójmiasta. W wiślańskiej szkole zorganizowali zajęcia, w których teoria łączyła się z praktyką. W części teoretycznej omówiono bariery komunikacyjne, jakie pojawiają się między osobami zdrowymi, a osobami z niepełnosprawnością (ludźmi niesłyszącymi, niedowidzącymi, poruszającymi się na wózkach, itp.). Wyświetlane były slajdy w formie komiksów, które w przystępny sposób wskazywały na tego typu bariery oraz sposoby poprawnego zachowania się osób zdrowych w opisywanych sytuacjach.

W części praktycznej odbyły się zajęcia warsztatowe. – My, uczniowie, mogliśmy poczuć się jak osoby niewidzące prowadzone przez przewodników – kolegów z klasy oraz próbowaliśmy pokonywać przeszkody na wózku, co sprawiło nam nie lada problem – mówi Julka Pilch z klasy VI, która dodaje, że spotkanie pozwoliło uczniom poznać i zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych.  

google_news