Kultura i rozrywka Żywiec

Noc Świętojańska z atrakcjami na wyspie w Zarzeczu

Fot. GOK Łodygowice

W niedzielę (20 czerwca) o 16.00 na wyspie w Zarzeczu rozpocznie się ciekawa impreza “Noc Świętojańska – Watra”.

Na dobry początek zagra kapela “Mali Magurzanie”, a po niej kapela “Magurzanie”. Około 17.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic. W tym czasie rozpocznie się konkurencja w szukaniu kwiatu paproci, a także konkurs gry na trombicie i na “Prawdziwego Górala”. W tym ostatnim przypadku trzeba będzie wykazać się sprawnością w skoku przez “logę” i kapelusz. Na scenie zobaczymy z kolei kapelę z Trójwsi Beskidzkiej “Tygiel”, która zagra muzykę słowacko-węgierską. O 18.00 zaplanowano wspólne odtańczenie “Konia”. Potem wystąpią kapela “Cudawianki” z bielskiej Wapienicy, a o 19.15 kapela “PoPieronie” z Żywca. Gwiazdą wieczoru ma być zespół “The Ukrainian Folk”, który swój koncert rozpocznie o 20.00. Godzinę później zaplanowano puszczanie wianków na wodę, a o 22.00 pokaz laserowy – “Visual Sensation laser show”.

Poza tym w trakcie imprezy prowadzone będą warsztaty robienia wianków. Będzie także wspólny śpiew i tańce. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych, słodkiego stoiska Koła Gospodyń Wiejskich z Zarzecza i wielu innych atrakcji.

Organizatorami imprezy są Wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera i Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach, a współorganizatorem Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polski – Zarząd Zlewni w Żywcu.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments