Sport Cieszyn

Wisła: Dziewczyny w terenówkach. Święto kobiecej motoryzacji

Fot. materiały prasowe / UM Wisła

Drugiej takiej imprezy w Polsce nie ma! W ostatni weekend czerwca do Wisły po raz kolejny przyjadą dziewczyny w samochodach terenowych, pojazdach UTV, na motocyklach, quadach, w off-roadowych karetkach, a nawet na zabytkowym traktorze.

– Zaczynamy w sobotę 26 czerwca o 9.30 w centrum Wisły, na placu Hoffa, uroczystym startem kobiecego rajdu off-road „Women’s Challenge 4×4”. Przez rampę startową przejadą kobiece załogi w samochodach terenowych oraz pojazdach UTV. Wśród nich rodzinne teamy mam z córkami czy duety siostrzane. Następnie przenosimy się na prywatny tor off-road „Pod Piramidą”, gdzie czekają odcinki specjalne i tam zaczyna się prawdziwe ściganie – mówią organizatorzy rajdu „Women’s Challenge 4×4”.

Fot. materiały prasowe / UM Wisła

Start w Wiśle zapowiedziały zarówno bardzo doświadczone zawodniczki, które do dyspozycji mają tzw. „zmoty”, czyli mocno zmodyfikowane auta off-roadowe, jak i osoby, które chcą przeżyć przygodę, emocje i po prostu dobrze się bawić. Dla nich powstała klasa “Family”, w której jako „drudzy piloci” mogą jechać również panowie. Na trasie nie zabraknie błota, wody, podjazdów, a dla prawdziwych „wyjadaczek” również trawersów. Wszystko dostosowane do umiejętności i modyfikacji sprzętu.

Fot. materiały prasowe / UM Wisła

– Na rajd „Women’s Challenge 4×4” przyjeżdżają całe rodziny i grupy przyjaciół. Kiedy załogi startują, reszta dopinguje, pomaga w logistyce i czasem w naprawach. Miło popatrzeć, jak panowie wspierają swoje żony, córki, mamy czy siostry. Wszystko odbywa się na niewielkim, ale bardzo urozmaiconym terenowo torze w przepięknym miejscu na szczycie góry, z której widać panoramę Beskidów. Na każdy z odcinków można dojść w kilka minut. Jeśli będzie ładna pogoda, polecamy zabrać ze sobą kocyk i pomiędzy odcinkami poopalać się na ogromnej, górskiej łące. Na pewno będzie fantastyczna atmosfera, bo kobiety mają w sobie mnóstwo emocji i pozytywnego nastawienia. Wiele z nich zna się już z ubiegłych lat, więc IV edycja rajdu „Women’s Challenge 4×4” będzie też koleżeńskim spotkaniem po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. My również bardzo cieszymy się na to prawdziwe święto kobiecej moto-pasji i serdecznie zapraszamy do udziału oraz kibicowania – podsumowują organizatorzy rajdu.

Fot. materiały prasowe / UM Wisła

W niedzielę 27 czerwca, od 10.00, na placu Hoffa zaplanowano uroczyste zakończenie rajdu, połączone ze Zlotem Śląskich Motocyklistek oraz spotkaniem z Mileną Klimczak, jedyną kobietą, która zabytkowym Ursusem C-328 przejechała całą Polskę. Będą też dziewczyny na quadach, w off-roadowej karetce czy samochodach rajdowych. Zaplanowano ponadto prezentację elektrycznego motocykla studentów AGH, a o godz. 14.00 będzie można posłuchać koncertu w wykonaniu Karoliny Kidoń i Tomasza Pali.

Fot. materiały prasowe / UM Wisła

Podczas imprezy odbędą się licytacje na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Honorowy patronat nad imprezą sprawuje burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. – Wisła jest otwarta na wszelkiego rodzaju ciekawe inicjatywy. Ten rajd jest jedną z nich. Po raz czwarty będzie można śledzić zmagania pań za kierownicą samochodów off-roadowych. Miałem okazję podglądać tę rywalizację w poprzednich latach i zapewniam, że jest to prawdziwy pokaz kobiecej siły, emocji, zaangażowania i przede wszystkim pasji. Warto zobaczyć na żywo – zachęca włodarz miasta u stóp Baraniej Góry.

Fot. materiały prasowe / UM Wisła

Ze względu na logistykę, limit załóg rajdu „Women’s Challenge 4×4” wynosi 35. Zostały ostatnie miejsca, więc warto pospieszyć się z zapisami. Szczegóły na stronie www.womenschallenge.pl w zakładce zgłoszenia.

google_news