Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nocleg z klimatem – sposób na dodatkową atrakcję wyjazdu

Różne są podejścia do noclegów na wycieczce lub w podróży. Jedni potrzebują tylko łóżka,  prysznica i żeby na głowę nie kapało, ale dla wielu osób wybór odpowiedniego miejsca jest równie ważny, jak zaplanowanie samego celu wyjazdu. Od lat właściciele obiektów prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć do siebie turystów. Efektem tego są nietypowe noclegi z niepowtarzalnym klimatem, które same w sobie mogą stać się dodatkową atrakcją wycieczki.

Ekskluzywny nocleg pod namiotem

Czy to nie brzmi jak dwa przeciwieństwa? Namiot i luksusy — może się to wydawać zupełnie niemożliwe. A jednak od kilku lat w całym kraju jak grzyby po deszczu wyrastają glampingi. Swoim standardem nie odbiegają od pokojów w pensjonatach czy apartamentach, ale jednocześnie znajdują się w otoczeniu przyrody i pozwalają na bliski kontakt z nią. W namiocie lub jurcie na glampingu znajdzie się miejsce dla łazienki, wygodnego łóżka i innych udogodnień. Właściciele dbają też zwykle o niepowtarzalny klimat. W wielu tego typu miejscach można skosztować potraw opartych o naturalne składniki, pochodzących często z bezpośrednio z ogródka lub kupowanych u okolicznych rolników.

Nietypowy nocleg z własną historią

Szukając klimatycznych miejsc na nocleg, można też znaleźć obiekty całkowicie wyjątkowe. Do tego, że pensjonat czy hotel można urządzić w dworku, pałacu lub zamku zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Można tam poczuć się jak prawdziwe koronowane głowy. Wyjątkową atrakcją będzie też nocleg w domku hobbita albo w dawnym więzieniu, a może w forcie na żołnierskiej pryczy? Pomysłowość właścicieli jest nieograniczona, a Goście kochają miejsca, które niosą ze sobą jakąś historię.

W takich miejscach warto jednak pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić jakie warunki oferuje dane miejsce i czy właściciel nie traktuje go zbyt dosłownie. Nie każdy musi lubić nocleg na metalowym łóżku nakrytym jedynie kocem — chociaż i takie oferty są dostępne na rynku.

Noc na Dzikim Zachodzie

W małopolskim Zatorze znajduje się jeden z niezwykłych obiektów noclegowych. To kompleks Western Camp (https://westerncamp.pl/ciekawe-noclegi-w-polsce-sprawdz-nocleg-w-stylu-western/), który łączy tematykę rodem z amerykańskich prerii z wysokim standardem i komfortem wypoczynku. Western Camp daje możliwość, by poczuć się jak kowboj, osadnik zasiedlający bezkresne przestrzenie Dzikiego Zachodu, a nawet Indianin, nocując w klimatycznych i tematycznie urządzonych pomieszczeniach. Komfortowe wyposażenie, klimatyzacja lub ogrzewanie idą tu w parze z bliskim kontaktem z otoczeniem. Do dyspozycji Gości jest cały teren kompleksu z miejscami do rekreacji, palenia ognisk, boiskami sportowymi oraz duża restauracja Bonanza.

Atutem tego miejsca jest fakt, że to noclegi blisko Energylandii w Zatorze, a pod bramę Parku Rozrywki można się dostać w zaledwie kilka minut.
google_news